Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 25 października 2015, 10:46

Najlepsze tegoroczne strategie mobilne dla pojedynczego gracza

W tym krótkim przeglądzie gier mobilnych przyglądamy się najlepszym strategiom dla pojedynczego gracza, które ukazały w tym roku.

Większość mobilnych strategii koncentruje się na rozgrywkach wieloosobowych. Znalezienie produkcji z bardzo dobrym trybem dla pojedynczego jest obecnie trudne, ale mimo to od czasu do czasu takie godne uwagi projekty trafiają na rynek. Dlatego uznaliśmy, że warto przyjrzeć się najlepszym tego typu grom, wydanym w tym roku – a więc swieżym i dobrym.

Rebuild 3: Gangs of Deadsville

Zaczynamy od strategii ekonomicznej Rebuild 3: Gangs of Deadsville. Gatunek ten jest obecnie w fatalnej kondycji na urządzeniach mobilnych, a to dlatego, że większość twórców tego tyou gier koncentruje się wyłącznie na wyciąganiu od graczy pieniędzy w ramach nieprzyjaznych mikropłatności. Rebuild 3: Gangs of Deadsville jest inne, gdyż prezentuje klasyczne pecetowe podejście do tematu.

Gracz wciela się w wodza niewielkiej grupy ocalałych ludzi, próbujących stworzyć dla siebie bezpieczne schronienie w świecie opanowanym przez zombiaki. Miejscem akcji jest zniszczone miasteczko, które musimy powoli odzyskiwać, czyszcząc budynki, zarządzając surowcami i wznosząc struktury defensywne. Zagrożeniem są zarówno martwiaki, jak i konkurencyjne bandy ludzi. Rebuild 3 jest trudne i odniesienie sukcesu wymaga dużo wysiłku. Do tego autorzy przygotowali zaskakująco rozbudowaną, jak na ten gatunek, warstwę fabularną, więc podejmowane decyzje w istotny sposób wpływają na rozwój fabuły.

Wars and Battles

Doskonałej zabawy dostarcza również strategia Wars and Battles. Produkcja koncentruje się na bitwach rozgrywanych w dużej skali za pomocą turowego systemu walki. Rozgrywka jest skomplikowana i oferuje bogate możliwości taktyczne, ale gracze mogą ją uprościć dzięki licznym opcjom w menu.

Nietypowym elementem jest podział rozgrywki na epizody, z których każdy przenosi graczy do innego okresu historycznego. Wśród dostępnych scenariuszy możemy znaleźć m.in. Operację Overlord (1944), bitwę pod Gettysburgiem (1863), bitwę pod Austerlitz (1805), oblężenie Charkowa (1943), Operację Market Garden (1944), wojnę koreańską (1950) oraz wojnę październikową Jom Kippur (1973). Co ciekawe, wszystkie te epizody zostały zrealizowane bardzo realistyczne, a wrażenia z nich są mocno odmienne.

Door Kickers

Ostatnią produkcją, którą chcemy Wam polecić, jest Door Kickers. Starsi gracze zapewne pamiętają kilka pierwszych odsłon cyklu Tom Clancy’s Rainbow Six. Były to taktyczne FPS-y, ale przed każdą misją otrzymywaliśmy okazję do zaplanowania całej operacji na mapie. Door Kickers bierze ten element oraz rozbudowuje go do poziomu pełnowymiarowej gry. Gracz obejmuje więc dowództwo nad oddziałem specjalnym i musi poradzić sobie ze sporym zestawem różnorodnych wyzwań, poczynając od odbijania zakładników, poprzez ochranianie VIP-ów i eksportowanie więźniów, aż po szturmy na kryjówki handlarzy narkotyków.

Gra oferuje wysoki realizm rozgrywki i brutalnie karze lekkomyślność. Każdą akcję trzeba dobrze zaplanować, a następnie zrealizować z chirurgiczną precyzją. Do dyspozycji gracza oddano bogaty wybór ekwipunku, a losowo generowane mapy sprawiają, że zawsze czekają na nas nowe wyzwania.