Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 8 czerwca 2012, 13:28

autor: Adrian Werner

Najlepsze cosplaye - Poison

Jako ostatniego w tym tygodniu cosplaya prezentujemy Poison. Postać ta po raz pierwszy pojawiła się w grze Final Fight. Występowała również w innych produkcjach Capcomu, takich jak np. Street Fighter X Tekken.

Jako ostatniego w tym tygodniu cosplaya prezentujemy Poison, która zadebiutowała w grze Final Fight, a potem gościła również w innych produkcjach firmy Capcom. W postać wcieliła się ShizukaRen.

Dla porównania przypominamy jak Poison prezentowała się w grze Street Fighter X Tekken:

Najlepsze cosplaye - Poison - ilustracja #2

Najlepsze cosplaye - Poison - ilustracja #3 Ciekawostką dotyczącą postaci Poison jest to, że tak naprawdę nie wiadomo jaka jest jej płeć. Początkowo była to kobieta, pełniąca rolę jednego z wrogów w pierwszym Final Fight. Obawiano się jednak, że Amerykanom nie spodoba się gra, w której bohaterowie obijają dziewczyny. Poison przerobiono więc na hermafrodytę. To z kolei nie przypadło do gustu ludziom z firmy Nintendo, pracującym nad lokalizacją konwersji na konsolę SNES. W odpowiedzi na to, Akira Yasuda , czyli projektant gry, ogłosił, że w rzeczywistości postać ta jest transwestytą. Nintendo wciąż nie było jednak zadowolone z takiego rozwiązania. Ostatecznie więc w amerykańskiej wersji Poison zastąpiona została przez męskiego zbira imieniem Billy.

Całe to zamieszanie spowodowało, że oficjalnie nie wiadomo jaka jest płeć tej postaci. Ludzie z Capcomu twierdzą, że musi o tym samodzielnie zdecydować każdy z graczy.

TWOIM ZDANIEM

Jak oceniasz cosplay z Poison w roli głównej?

Podoba mi się! Wyzywająca, no i ma super czapkę.
60,6%
Niezły cosplay, trochę nie w moim guście.
20,6%
Co to ma być? Nie podoba mi się.
18,8%
Zobacz inne ankiety