Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2010, 12:35

autor: Sarge

Nadciąga kolejny shooter - NANO

Do sieci wypłynęły pierwsze informacje na temat tajemniczo zapowiadającego się trzecioosobowego shootera o nazwie NANO. Gra ukaże się na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz komputerach klasy PC i zostanie wydana prawdopodobnie przez firmę Square Enix, choć nie jest to jeszcze nic pewnego.

Do sieci wypłynęły pierwsze informacje na temat tajemniczo zapowiadającego się trzecioosobowego shootera o nazwie NANO. Gra ukaże się na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz komputerach klasy PC i zostanie wydana prawdopodobnie przez firmę Square Enix, choć nie jest to jeszcze nic pewnego.

Przeniesiemy się do 2044 roku, wcielając się w postać Hugo Glassa. Pochodzi on z bogatej rodziny, ale opuszcza ją w poszukiwaniu swojego prawdziwego celu w życiu. Podróżując po świecie wpada w kłopoty broniąc miejscowych mieszkańców w Tajlandii przed korupcją – w rezultacie trafia do więzienia. Po odsiadce nie ma jednak miejsca na sielankę. Okazuje się, że został uwikłany w korporacyjny spisek, w wyniku którego jest oskarżony o zamordowanie swojej rodziny. Hugo poprzysięga zemstę na osobach manipulujących nim do tej pory przy okazji chcąc dowiedzieć się, kto konkretnie stoi za śmiercią jego bliskich.

NANO będzie pełnym akcji shooterem z kamerą umiejscowioną za plecami bohatera. Historia rozgrywa się w przyszłości, motywem przewodnim jest więc wysoko rozwinięta nanotechnologia, z którą wiązać się będą oryginalne patenty zawarte w rozgrywce. Jednym z nich będzie możliwość kontroli malutkich Nanobotów, które pozwolą dostać się do wnętrza ludzkiego ciała, hakować systemy bezpieczeństwa, czy też kontrolować pojazdy z dalszej odległości. Możliwe będzie też „dostanie się” do umysłów przeciwników, co pozwoli na rozwinięcie określonych zdolności głównego bohatera.

Nadciąga kolejny shooter - NANO - ilustracja #1

Ujęcie z tajemniczego filmiku prawdopodobnie prezentującego NANO

Choć oficjalnie nie pokazano żadnych screenów i nie wiemy, jak nowo zapowiedziana produkcja będzie wyglądać, z pewnością wykorzystanie Nanobotów będzie pełniło w niej istotną rolę. Dobrze zabezpieczone miejsca strzeżone przez przeciwnika będzie można obejść włamując się do systemu zarządzającego kamerami. Przejmowanie kontroli nad samochodami też może spowodować sporo zamieszania w szeregach wroga, gdy nieobsługiwany przez nikogo pojazd nagle ruszy.

W grze znajdzie się też tryb wieloosobowy. Póki co mówi się o specjalnym trybie, w którym wraz ze znajomymi przejmiemy kontrolę nad Nanobotem w kilku dodatkowych misjach. W takiej sytuacji świat będziemy oglądać z innej perspektywy, możliwe że w związku z hakowaniem urządzeń pojawią się jakieś ciekawe minigierki.

W tej chwili nie znamy jeszcze wydawcy ani dewelopera rzeczonej produkcji. Sporo jednak wskazuje na to, że może stać za nią firma Square Enix. Ostatnio w sieci pojawił się bowiem tajemniczy filmik, który prawdopodobnie zapowiada właśnie NANO. Możemy na nim zobaczyć tytuł, w którym gracze mogą „włamywać” się do umysłów innych, co w oczywisty sposób wiąże się z omawianą tu produkcją. Na końcu materiału filmowego pojawia się nazwa Nerkas, a jak się okazuje, właśnie wspomniana wyżej japońska firma jest właścicielem domeny nerkas.com. Wygląda na to, że nie jest to tylko dziwny zbieg okoliczności i na zbliżających się targach E3 możemy spodziewać się oficjalnej zapowiedzi i odsłonięcia większej ilości detali na temat NANO.