Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 20 maja 2010, 09:10

autor: Rock Alone

Nadchodzi Chrome Web Store

Google idąc za przykładem Aplea oraz sklepu iTunes App Store planuje własną inicjatywę tego typu. Chrome Web Store, gdyż tak ma się nazywać usługa, ma stanowić „otwarty rynek aplikacji internetowych”.

Google idąc za przykładem Apple’a oraz sklepu iTunes App Store, planuje własną inicjatywę tego typu. Chrome Web Store, gdyż tak będzie się nazywać usługa, ma stanowić „otwarty rynek aplikacji internetowych”.

Nas najbardziej interesuje to, że Chrome Web Store będzie oferować także gry. W tej chwili wiadomo już o dwóch takich aplikacjach, są to Plants vs. Zombies oraz LEGO Star Wars: The Quest for R2-D2.

Nadchodzi Chrome Web Store  - ilustracja #1

Google informuje również, że usługa będzie się rozwijać, a oferta dostępnych aplikacji ma być znacząco powiększona jeszcze przed uruchomieniem sklepu. Możemy się tam spodziewać takich tytułów jak Bejeweled 2, Poker Rivals, Scrabble, FIFA World Cup 2010, and Who Has the Biggest Brain? Wymienione pozycje będą działać w przeglądarce, dzięki wykorzystaniu standardu HTML5.

Chrome Web Store przeznaczony jest dla wszystkich użytkowników internetu, niezależnie od tego jakich przeglądarek używają. Jednak Google Chrome będzie oferować dodatkowe możliwości, jak chociażby tworzenie wygodnych skrótów do aplikacji w samej przeglądarce.

Pomysł oczywiście nie jest nowy, wystarczy rzucić okiem na powodzenie wspomnianej aplikacji Apple’a. Trzeba przyznać, że Google z ogromną bazą użytkowników oferuje deweloperom świetny dostęp do potencjalnych klientów. Z tego też względu, należy się tam spodziewać sporej ilości przeróżnych aplikacji, w tym oczywiście gier.

Zainteresowanych usługą odsyłam do strony Google’a poświęconej Chrome Web Store.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.