Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2022, 21:11

Ubisoft nie planuje remake'ów gier Prince of Persia innych niż Piaski czasu

Ubisoft zapowiedział, iż na ten moment nie planuje remake'ów gier z serii Prince of Persia innych niż Piaski czasu. Powtórzył też, że nadal nie jest gotów podać daty premiery The Sands of Time Remake.

Źrodło fot. Ubisoft
i

Ubisoft postanowił przerwać milczenie w sprawie odświeżonej wersji Piasków czasu, a przy okazji zająć stanowisko w sprawie kolejnych remake’ów gier z serii Prince of Persia. Na ten moment francuska firma nie planuje innych projektów poza powstającą obecnie odświeżoną wersją „jedynki”.

Informacja ta nie wydaje się być specjalnie szokująca. Prince of Persia: The Sands of Time Remake powstaje w niesamowitych bólach. Projekt zapowiedziany został w 2020 roku, wówczas jako dzieło indyjskiego oddziału Ubisoftu. Opublikowane wtedy materiały spotkały się jednak z bardzo chłodnym przyjęciem, głównie za sprawą kiepsko wyglądającej oprawy graficznej.

Ostatecznie tytuł ten zmienił dewelopera i obecnie pieczę nad nim sprawuje Ubisoft Montréal, czyli studio odpowiedzialne za oryginalną wersję Piasków czasu. Na ten moment data premiery pozostaje odległą przyszłością – w dzisiejszej aktualizacji wydawca powtórzył, że nadal nie jest gotowy podać terminu debiutu gry (ale podkreślił, iż ta na pewno nie została anulowana). Sytuacja okazała się na tyle niepewna, że część sklepów zdecydowała się wycofać preordery.

Oczywiście to, że obecnie nie ma w planach odświeżania kolejnych gier z serii Prince of Persia, nie oznacza, iż w przyszłości Ubisoft nie zmieni zdania. Wszystko będzie zależeć od tego, jak sprzeda się The Sands of Time Remake. O tym jednak przekonamy się dopiero za jakiś czas.

  1. Oficjalna strona gry Prince of Persia: The Sands of Time Remake

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej

E3 2021