Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2023, 03:55

Muzyczny „zwiastun” Final Fantasy VII Rebirth; nadciąga crossover z Apex Legends

Final Fantasy VII Rebirth również pojawiło się na The Game Awards 2023. Przy okazji zapowiedziano crossover z Apex Legends na przyszły rok.

Źródło fot. Square Enix.
i

Nie wszystkie materiały z gali The Game Awards 2023 podpadają po prostu pod „zwiastun” lub „gameplay”. O Final Fantasy VII Rebirth przypomniano graczom motywem przewodnim „No Promises to be Kept” zaśpiewanym na żywo. Koncertowi towarzyszyły kinowe sceny prosto z nadchodzącej drugiej części remake’u bodajże najbardziej kultowej odsłony serii RPG firmy Square Enix.

Nieco później twórcy udostępnili dłuższą wersję tego zwiastuna, co prawda bez sekcji na żywo, ale za to pokazującego więcej z samej gry, w tym także krótkie fragmenty rozgrywki. Cały materiał opublikowany przez wydawcę w mediach społecznościowych możecie obejrzeć poniżej (via Twitter / X).

Ponadto zaraz po tym muzycznym przerywniku zapowiedziano crossover Final Fantasy VII Rebirth z Apex Legends. Ten będzie dostępny, poczynając od 9 stycznia, w formie unikalnych przedmiotów kosmetycznych inspirowanych tą pierwszą produkcją (via X/ Twitter). Nie podano, jak długo potrwa to wydarzenie w sieciowej strzelancie studia Respawn Entertainment, ani też nie zdradzono nic więcej na temat planowanych atrakcji.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej