Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2015, 13:20

autor: Meehow

Mooncrest – twórcy anulowali zbiórkę na Kickstarterze

Zbiórka na Mooncrest – pecetowe cRPG od byłych pracowników BioWare – została anulowana przez jej twórców po zaledwie niecałym tygodniu. Powodem tej decyzji były niezadowalające postępy.

Mooncrest - Mooncrest – twórcy anulowali zbiórkę na Kickstarterze - wiadomość - 2015-08-12
Mooncrest

Pośpiech nigdy nie był rzeczą sprzyjającą powstawaniu dobrych gier. Nie inaczej sytuacja ma się w przypadku zapowiedzianego końcem lipca Mooncrest – cRPG aurostwa studia KnightMayor, w którego skład wchodzą byli pracownicy BioWare. Po zaledwie sześciu dniach od najwidoczniej przedwczesnego rozpoczęcia zbiórki funduszy w serwisie Kickstarter, deweloperzy zdecydowali się ją anulować ze względu na niezadowalające postępy w gromadzeniu budżetu, bowiem udało im się zebrać zaledwie 48 tysięcy z minimalnej postulowanej kwoty 400 tysięcy dolarów. Oczywiście nie oznacza to, że obrazili się na brak hojności ze strony graczy – wprost przeciwnie. Ekipa KnightMayor przyznaje, że owa porażka wynika tylko i wyłącznie z błędów popełnionych przez jej członków. Co więcej, twórcy Mooncrest mają zamiar wyciągnąć wnioski z tego fiaska, a także skarg i krytyki, jaką otrzymali, aby w przyszłości uruchomić drugiego, tym razem pomyślnego Kickstartera. Osoby, które zaintrygował Mooncrest mogą więc na razie spać spokojnie – projekt nie został anulowany.

Mooncrest według lipcowego planu miał trafić w przyszłym roku na komputery osobiste. Niestety dotychczas mieliśmy okazję obejrzeć jedynie szkice koncepcyjne i przeczytać dość szczątkowe informacje na temat rzeczonej gry. Najprawdopodobniej to właśnie brak sensownych materiałów poglądowych okazał się powodem wyżej wspomnianego niepowodzenia. Miejmy zatem nadzieję, że KnightMayor powróci z ich sensowną ilością.