Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2012, 09:30

autor: Hed

Moebius – nową grę Jane Jensen stworzy studio Phoenix Online

Jane Jensen ujawniła, że jej nową grę Moebius stworzy studio Phoenix Online. Deweloper jest znany z fanowskiego King’s Quest: The Silver Lining oraz niedawnej przygodówki Cognition: An Erica Reed Thriller. Wersja alfa tytułu pojawi się w styczniu 2013 roku.

Moebius, nową grę Jane Jensen, stworzy studio Phoenix Online. - Moebius – nową grę Jane Jensen stworzy studio Phoenix Online - wiadomość - 2012-11-19
Moebius, nową grę Jane Jensen, stworzy studio Phoenix Online.
Moebius:
  • Producentem gry jest studio Phoenix Online
  • Studio pracowało nad King’s Quest: The Silver Lining oraz Cognition: An Erica Reed Thriller
  • Wersja alfa Moebius pojawi się w styczniu 2013 roku

Jane Jensen ujawniła, że producentem Moebius, czyli przygodówki sfinansowanej na Kickstarterze przez graczy, będzie studio Phoenix Online. Deweloper pracował wcześniej nad fanowskim rozwinięciem King’s Quest (The Silver Lining) oraz serią Cognition: An Erica Reed Thriller, której pierwsza część wyszła pod koniec października. Wydawca pokazał pierwsze materiały z nadchodzącego tytułu: grafiki i próbną animację przerywnikową.

Producent gry został ujawniony w listopadowym filmie o postępach Pinkerton Road, firmy prowadzonej przez Jane Jensen. Słynna deweloperka przypomniała, że poznała ekipę Phoenix Online podczas prac nad The Silver Lining, projektem opartym na jej wcześniejszych pracach. Później studio poprosiło ją o pomoc przy wspomnianym Cognition. „Lubię w nich to, że są oddani przygodówkom” – powiedziała o studiu Jensen w poniższym filmie.

Moebius powstaje w oparciu o silnik Unity, na bazie którego studio Phoenix Online zbudowało narzędzia dedykowane przygodówkom. Próbkę przerywników filmowych i parę grafik możecie zobaczyć od drugiej minuty filmu. Jensen zaznacza, że to tylko prototypy – prace trwają dopiero od września tego roku. Wersja alfa Moebius zostanie udostępniona w styczniu 2013 roku osobom, które pomogły sfinansować grę na Kickstarterze.

Moebius – nową grę Jane Jensen stworzy studio Phoenix Online - ilustracja #2

Moebius – nową grę Jane Jensen stworzy studio Phoenix Online - ilustracja #3Moebius to jeden z trzech pomysłów na grę, jakie Jane Jensen i jej firma Pinkerton Road zaproponowała graczom w ramach kwietniowej akcji na Kickstarterze. Fanów zainteresowała opowieść o niejakim Malachim Rectorze, sprzedawcy antyków, który podróżuje po świecie w poszukiwaniu artefaktów. Moebius nie jest jedynym projektem Pinkerton Road – producent ma w zanadrzu drugą tajemniczą grę, tworzoną we współpracy z zewnętrznym wydawcą.

  1. Oficjalna strona Pinkerton Road