Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2012, 17:57

Kickstarter Jane Jensen – zebrano pieniądze na Moebiusa, wydawca sfinansuje drugą przygodówkę, jest spora szansa na remake gry Gabriel Knight

Mamy dobre wieści dla fanów przygodówek. Kickstarterowi Moebiusa, czyli nowego paranormalnego thrillera Jane Jensen, udało się uzyskać poziom wymagany do realizacji projektu. Co więcej, dzięki pomocy wydawcy powstanie też drugi tytuł, a w przyszłości planowany jest też remake pierwszej odsłony Gabriel Knighta.

Kickstarter Jane Jensen – zebrano pieniądze na Moebiusa, wydawca sfinansuje drugą przygodówkę, jest spora szansa na remake gry Gabriel Knight - ilustracja #1
Moebius
CO I ZA ILE?

16$ - elektroniczna wersja jednej gry;

50$ - elektroniczne wersje wszystkich gier;

100$ - pudełkowe wersje gier, koszulka, płyta CD z muzyką;

200$ - pełne wersje gier w dużych pudełkach, takich z jakich korzystano w latach 90-tych.

Miesiąc temu ruszył Kickstarter nowej przygodówki Jane Jensen, czyli autorki takich klasyków jak King's Quest VI: Heir Today, Gone Tomorrow, Gray Matter oraz przede wszystkim serii Gabriel Knight. Do jego końca pozostało jeszcze trzynaście dni, ale już udało się zebrać 300 tysięcy dolarów potrzebnych do zrealizowania projektu. Będzie nim paranormalny thriller Moebius, którego wspierający akcje fani sami wybrali spośród trzech możliwych propozycji. Wszystkie dodatkowe fundusze uzyskane do końca zbiórki posłużą do dodatkowego rozbudowania zawartości gry.

To jednak nie koniec dobrych wieści dla fanów przygodówek. Na początku Kickstartera Jane Jensen zapowiedziała, że jeśli uda się zgromadzić 600 tysięcy dolarów to założone przez nią studio Pinkerton Road wyprodukuje dwa projekty. Obecnie nie wydaje się prawdopodobne dojście do tego pułapu, ale okazuje się, że mimo to druga gra powstanie. Zainteresowanie nowym dziełem Jensen okazało się na tyle duże, że autorce udało się pozyskać wydawcę, który wyłoży pieniądze na kolejny tytuł. Co godne pochwały, każdy kto wesprze Kickstartera sumą 50 dolarów lub więcej otrzyma obie gry.

Na razie nie wiemy czym będzie ów drugi projekt. Na początku akcji jako alternatywy dla Moebiusa proponowano kontynuację Gray Matter 2 oraz Anglophile Adventure - satyryczną opowieść o małym brytyjskim miasteczku. Nie wiadomo jednak, czy to właśnie jeden z tych tytułów zostanie sfinansowany przez wydawcę.

  1. Jane Jensen's Moebius - strona Kickstartera

Jane Jensen nie jest jeszcze gotowa zdradzić żadnych informacji na temat drugiego projektu. Na jakiekolwiek konkrety musimy poczekać do końca Kickstartera, czyli do 19 maja.

Kickstarter Jane Jensen – zebrano pieniądze na Moebiusa, wydawca sfinansuje drugą przygodówkę, jest spora szansa na remake gry Gabriel Knight - ilustracja #2
Gabriel Knight: The Sins of the Fathers

Warto jeszcze wspomnieć, że istnieje spora szansa, że studio Pinkerton Road zajmie się też wyprodukowaniem odświeżonej wersji pierwszej odsłony serii Gabriel Knight. Obecnie zespół koncentruje się na nowych projektach, ale gdy te zostaną ukończone Jane Jensen chciałaby stworzyć remake najsłynniejszej swojej gry.