Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2012, 18:40

Gra na podstawie filmu Avengers powstaje w studiach Ubisoftu?

Firmy Marvel i Ubisoft zarejestrowały wspólnie nową domenę internetową, która może wskazywać na produkcję gry, będącej adaptacją kinowego filmu Avengers.

Gra na podstawie filmu Avengers powstaje w studiach Ubisoftu? - ilustracja #1

Film Avengers (polska premiera 11 maja), w którym możemy zobaczyć niektórych z najważniejszych komiksowych superbohaterów uniwersum Marvela, będzie bez wątpienia jednym z największych kasowych przebojów tego roku. Wbrew utartej tradycji, nie doczekał się jednak dotąd żadnej oficjalnej adaptacji w postaci gry, towarzyszącej jego debiutowi na srebrnym ekranie. Jak się okazuje, może się to w najbliższym czasie zmienić. Redaktorzy serwisu Fusible zauważyli, że Marvel za pośrednictwem firmy MarkMonitor zarezerwował domenę AvengersBattleForEarth.com, która została przekazana Ubisoftowi.

Na razie, nie wiemy czy pod nazwą Avengers: Battle for Earth kryje się rzeczywiście adaptacja kinowych przygód superludzi czy też może jest to projekt niezwiązany bezpośrednio z obrazem kinowym. Rejestracja domeny poprzedza jednak zazwyczaj oficjalne zapowiedzi, więc w najbliższym czasie powinniśmy spodziewać się jakiś bardziej konkretnych informacji ze strony francuskiego koncernu lub Marvela.

Do tej pory, Avengers w wirtualnym świecie zaistniał tylko w postaci nowych stołów w Marvel Pinball i Pinball FX 2. W drugiej połowie ubiegłego roku, dowiedzieliśmy się o innym projekcie z Avengersami w roli głównej, nad którym pieczę sprawowało THQ. Prace nad tytułem zostały porzucone na bardzo wczesnym etapie, ale do sieci dostały się filmy z rozgrywki, które zaskoczyły i zaintrygowały niektórych graczy. Produkcja bowiem, wbrew temu do czego przyzwyczaiły nas inne gry z superbohaterami, miała być typowym FPS-em, pozwalającym nam wcielić się w Kapitana Amerykę, Hulka, Iron Mana oraz Thora.