Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 16 lipca 2015, 14:03

autor: Jiker

Mobilne premiery tygodnia (m.in. This War of Mine, Deathwatch – Tyranid Invasion i Million Arthur)

Sklepy App Store, Google Play i Windows Phone Store wzbogaciły się w tym tygodniu o kilka ciekawych produkcji. Swoje premiery zaliczyły gry takie jak This War of Mine, Warhammer 40,000: Deathwatch – Tyranid Invasion, Million Arthur, Stuntman Stuart, Deadliest Catch: Seas of Fury i Barcode Knight.

W niniejszej, cyklicznej wiadomości przybliżamy Wam najważniejsze mobilne premiery danego tygodnia. Każdorazowo wybieramy kilka najciekawszych produkcji, które opisujemy nieco szerzej, natomiast pozostałe godne uwagi pozycje przedstawiamy w zbiorczej liście z odnośnikami do App Store, Google Play i Windows Phone Store.

W tym tygodniu w oko wpadły nam następujące tytuły:

This War of Mine

Android: 39,99 złiOS: ok. 41 zł

Na tabletach z systemami Android oraz iOS zadebiutowała jedna z najbardziej oczekiwanych na rynku mobilnym produkcji tego roku. This War of Mine warszawskiego studia 11 bit jest survivalową grą wojenną, w której pomagamy grupie cywili przetrwać okrutne oblężenie miasta. W grze zarządzamy schronieniem, dbamy o stan fizyczny i psychiczny towarzyszy, a także odbywamy niejednoznaczne moralnie, nocne wyprawy w poszukiwaniu zapasów. Przygnębiająca atmosfera, wysoki poziom trudności i mroczna prezentacja czynią z This War of Mine wyjątkowe doświadczenie. Przez kilka najbliższych dni tytuł można nabyć z 33% zniżką.

Warhammer 40,000: Deathwatch - Tyranid Invasion

iOS: ok. 21 zł

Jeśli nie macie jeszcze dość gier opartych na uniwersum Warhammera 40,000, a zarazem jesteście posiadaczami iPhone’a lub iPada, to być może zainteresuje Was ciekawie prezentująca się turowa strategia Warhammer 40,000: Deathwatch – Tyranid Invasion. W grze przejmujemy kontrolę nad Kosmicznymi Marines z oddziału Deathwatch i na przestrzeni 40 misji walczymy z armią agresywnych Tyranidów. Do naszej dyspozycji oddano 38 żołnierzy i ponad 150 elementów wyposażenia, pozwalających dostosować bohaterów do danej sytuacji i poprawić ich możliwości bojowe. Z kolei bitwy toczą się w zróżnicowanych lokacjach, w tym na pokładzie niezwykłych Statków-Uli.

Million Arthur

Android: free-to-playiOS: free-to-play

W tym tygodniu doczekaliśmy się również debiutu anglojęzycznej wersji sieciowej karcianki RPG Million Arthur (stworzonej przy współudziale firmy Square Enix i Gamevil). Produkcja, od kilku lat zdobywająca popularność w krajach azjatyckich, bazuje luźno na legendach arturiańskich. Gracze wcielają się w Artura i przemierzają świat fantasy w poszukiwaniu rzadkich kart z bohaterami i mocami specjalnymi. Toczą przy tym zaciekłe boje z potężnymi bossami oraz Arturami sterowanymi przez innych uczestników zabawy. Celem jest zostanie jedynym prawdziwym królem Arturem.

Poza opisanymi wyżej grami, w mobilnych serwisach dystrybucji cyfrowej zadebiutowały produkcje takie jak: