Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2015, 13:00

autor: Medium

League of Legends – rozgrywki rankingowe zablokowane

Twórcy League of Legends wyłączyli rozgrywki rankingowe. Powodem jest usterka w działaniu umiejętności „Powrót”.

League of Legends – rozgrywki rankingowe zablokowane - League of Legends – rozgrywki rankingowe zablokowane - wiadomość - 2015-07-16
League of Legends – rozgrywki rankingowe zablokowane

Studio Riot Games zablokowało rozgrywki rankingowe w grze League of Legends na bliżej nieokreślony czas. Powodem takiego działania ze strony producenta najpopularniejszego tytułu z gatunku MOBA, jest problem wyłapany przez graczy. Umiejętność „Powrót”, którą posiada każdy bohater dostępny w uniwersum, pozwala graczowi przeteleportować czempiona z pola bitwy wprost do jego bazy. Jednak z takową czynnością wiąże się czas ładowania wynoszący standardowo 8 sekund (4,5 sekundy w trybie Dominion). Jeżeli podczas obowiązkowego okresu oczekiwania na powrót gracz otrzyma obrażenia, to zdolność zostaje przerwana. Jak nietrudno się domyślić, użycie tej mocy podczas walki jest praktycznie niewykonalne … aż do wczorajszego dnia. Problem, który pojawił się w rozgrywce, spowodował usunięcie czasu ładowania. Dzięki temu bohaterowie mogli w ułamku sekundy wydostać się z pola bitwy i trafić do bezpiecznej bazy. Niestety ten jeden szczegół zadecydował o zamknięciu rozgrywek. Pojedynki podczas meczów stały się bezcelowe, bowiem każdy rozsądny wojownik wycofywał się w przypadku utraty znacznej ilości zdrowia.

Riven, wojowniczka dostępna w grze - League of Legends – rozgrywki rankingowe zablokowane - wiadomość - 2015-07-16
Riven, wojowniczka dostępna w grze

Po raz pierwszy problem powiązano z czempionem Riven. Wyłączenie jednego bohatera z gry nie byłoby problemem dla firmy Riot Games. Niestety wkrótce kolejne osoby zaczęły zgłaszać ten sam błąd wykryty u innych wojowników. Studio odniosło się do zaistniałej sytuacji:

Obecnie pracujemy nad naprawą błędu powiązanego z umiejętnością Recall. Niestety ten problem nie może być załagodzony wyłączeniem konkretnego bohatera czy przedmiotu, więc tymczasowo zablokowaliśmy rozgrywki rankingowe do czasu rozwiązania usterki.

Na szczęście wciąż możemy rozgrywać pojedynki w trybie “Gra normalna”. Twórcy we wczesnych godzinach porannych obiecali, że podzielą się z nami swoim postępem, mającym na celu usunięcie problemu, w przeciągu 12 godzin. Jest to niewątpliwie wielka strata dla graczy, którzy aktywnie działają w rankingach League of Legends. Niestety musimy wykazać się cierpliwością i oczekiwać dalszych informacji.

Jeżeli nie mieliście okazji obejrzeć opublikowanego na łamach naszego serwisu cosplayu Shyvany, to zachęcamy do nadrobienia zaległości. W postać wojowniczki wcieliła się Tayla Barter.