Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2015, 12:40

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Grand Ages: Medieval ukaże się we wrześniu na PC-tach i PlayStation 4

Grand Ages: Medieval, gra strategiczna z akcją osadzoną w średniowieczu, ukaże się 25 września bieżącego roku na komputerach PC i konsoli PlayStation 4 - poinformowała firma Kalypso Media, wydawca produkcji.

Firma Kalypso Media ujawniła datę premiery zapowiedzianego w 2014 roku Grand Ages: Medieval. Tytuł ukaże się na rynku 25 września, ale to nie wszystko. Zaprezentowano bowiem jeszcze nowy materiał z rozgrywką i poradami, które wykorzystamy podczas zabawy. Ponadto zdradzono, że produkcja pojawi się nie tylko na komputerach PC, ale również na konsoli PlayStation 4.

Grand Ages: Medieval ma być strategią czasu rzeczywistego, której akcja zostanie osadzona w średniowieczu. Zabawa rozpocznie się w roku 1050, a naszym zadaniem będzie stworzenie wielkiego królestwa. Według deweloperów świat produkcji oferować ma teren o powierzchni ponad 20 milionów kilometrów kwadratowych, na których wybudujemy miasta, połączymy je siecią dróg i oczywiście stoczymy niejedną bitwę.

Grand Ages: Medieval przeniesie nas do średniowiecza. - Grand Ages: Medieval ukaże się we wrześniu na PC-tach i PlayStation 4 - wiadomość - 2015-07-16
Grand Ages: Medieval przeniesie nas do średniowiecza.

Kampania dla jednego gracza wypakowana ma być zawartością po brzegi, zmuszając nas do zarządzania swoim państwem przez kilka dekad, w czasie których zmagać mamy się z rozmaitymi kwestiami – od polityki, przez walkę, aż po handel i rozwój technologiczny. Oprócz single playera otrzymamy także multiplayer dla ośmiu osób.

Za produkcję Grand Ages: Medieval odpowiada studio Gaming Minds, należące do firmy Kalypso Media. Niemiecki deweloper nie ma na swoim koncie wielkich hitów, ale wśród graczy komputerowych znany jest z takich tytułów jak: Rise of Venice, Patrician IV czy też Port Royale 3.