Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2015, 18:52

autor: Medium

TRON: Escape nową produkcją Disney Interactive?

Brazylijski serwis zajmujący się klasyfikacją gier zasugerował, że studio Disney Interactive pracuje nad nową pozycją osadzoną w uniwersum TRON. Tytuł miałby pojawić się w bieżącym roku na PlayStation 4, Xboksa One oraz PC.

TRON: Escape dodany przez brazylijską organizację klasyfikującą gry - TRON: Escape nową produkcją Disney Interactive? - wiadomość - 2015-07-16
TRON: Escape dodany przez brazylijską organizację klasyfikującą gry

Brazylijska organizacja klasyfikująca gry – The Brazilian Advisory Rating System – niespodziewanie dodała do swojej listy tytuł o nazwie TRON: Escape. Pozycja, za którą miałaby odpowiadać firma Disney Interactive Studios, została dedykowana komputerom osobistym i konsolom nowej generacji, czyli PlayStation 4 oraz Xbox One. Według organizacji klasyfikującej, TRON: Escape zadebiutuje jeszcze w tym roku. Niestety, na oficjalnej stronie studia Disney Interactive, znanego z wydawania gier powstałych na podstawie ekranizacji filmowych, nie zamieszczono żadnych informacji sugerujących, że takowa produkcja miałaby powstać. Dlatego też należy traktować tę informację z dystansem. Przypominamy, że ostatnia pozycja z uniwersum TRON trafiła na platformy PlayStation 3, Xbox 360, PC i PSP w 2010 roku. Mowa o TRON: Evolution, które zostało chłodno przyjęte zarówno przez recenzentów, jak i użytkowników.

TRON: Escape można powiązać z przeglądarkową grą, wyprodukowaną przez Disney Interactive Studios, czyli Tron Uprising: Escape From Argon City. Jednak jak zapewne większość z Was wie, tytuły przeglądarkowe nie podlegają klasyfikacji dla konsol. Można snuć domysły o przerobieniu internetowej aplikacji na pełnoprawną grę, ale lepiej wykazać się cierpliwością i zaczekać na nowe informacje. Film Tron: Dziedzictwo został przyjęty dużo cieplej niż debiutująca w 2010 roku gra TRON: Evolution, więc wykorzystanie bogatego uniwersum byłoby naturalnym ruchem ze strony producentów gier.

Disney Interactive Studios jest oddziałem The Walt Disney Company zajmującym się wydawaniem gier wideo tworzonych przez współpracujące z nim studia. Za ich sprawą na rynku pojawiło się wiele produkcji powstałych na podstawie filmów. Listę wydanych pozycji znajdziecie w naszym serwisie.