Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOS
Okładka Warhammer 40,000: Deathwatch - Enhanced Edition (PC)
OkładkaWarhammer 40,000: Deathwatch - Enhanced Edition (PC)

Warhammer 40,000: Deathwatch - Enhanced Edition

Warhammer 40,000: Deathwatch - Tyranid Invasion

Utrzymana w klimatach science-fiction turowa gra strategiczna, bazująca na wydanym w 2010 roku RPG, osadzonym w uniwersum słynnego systemu bitewnego firmy Games Workshop.

Strategiczne | science fiction | turowe | Warhammer 40,000 | elementy RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Warhammer 40,000: Deathwatch - Enhanced Edition Premiera

16lip2015

iOS

16paź2015

PC

Gry podobne do Warhammer 40,000: Deathwatch - Enhanced Edition

XCOM: Enemy Unknown

Mordheim: City of the Damned

Xenonauts

Warhammer 40,000: Deathwatch – Enhanced Edition to turowa gra strategiczna, oparta na wydanym w 2010 roku RPG, osadzonym w uniwersum słynnego systemu bitewnego firmy Games Workshop. Edycja wydana na komputerach PC jest ulepszoną wersją produkcji, która zadebiutowała kilka miesięcy wcześniej na urządzeniach mobilnych firmy Apple. Za jej powstanie odpowiada studio Rodeo Games, dla którego jest to druga, po Warhammer Quest, produkcja osadzona w świecie Warhammera.

Fabuła

Akcja gry toczy się gdzieś na skraju imperialnej przestrzeni kosmicznej, gdzie komandosi z oddziałów Space Marines skupieni wokół elitarnej organizacji Deathwatch toczą zaciekłe boje z Tyranidami – agresywną, niehumanoidalną rasą obcych. Podczas rozgrywki odwiedzamy szereg zróżnicowanych lokacji, począwszy od statków samych Tyranidów poprzez pustynne asteroidy, na zniszczonych miastach skończywszy.

Mechanika

Rozgrywka toczy się w systemie turowym i pod względem mechaniki bardzo przypomina wspomniany Warhammer Quest. Podczas zabawy przejmujemy kontrolę nad wybraną spośród ok. 40 elitarnych komandosów pięcioosobową drużyną Space Marines, obdarzonych indywidualnymi zdolnościami aktywnymi i pasywnymi. W trakcie kampanii fabularnej czeka nas 10 aktów po 4 misje, w których stawiamy czoła nie tylko samym Tyranidom, ale także innym wrogim rasom, takim jak Genokrady czy Carnifeksy. Podczas kolejnych misji, kontrolowani przez nas komandosi zdobywają doświadczenie, które może być następnie wykorzystywane do odblokowania nowych, coraz potężniejszych zdolności. Co ważne, doświadczenie przenosi się z misji na misję, tak więc jeśli któryś z naszych żołnierzy polegnie w walce – przepadają także zdobyte przez niego punkty. W grze nie zabrakło również szerokiej gamy pancerzy i uzbrojenia (łącznie ponad 150 rodzajów), które także rozwijamy w miarę postępów rozgrywki.

Kwestie techniczne

W Warhammer 40,000: Deathwatch – Enhanced Edition akcję obserwujemy w widoku z góry, jednak gra zrealizowana została w pełnym trójwymiarze z możliwością dowolnego obracania kamery, co bardzo ułatwia kontrolę i orientację na polu bitwy. Poza pojawieniem się kilku nowych Space Marines, wersja wydana na PC różni się od mobilnego oryginału przede wszystkim ulepszoną oprawą graficzną na silniku Unreal Engine 4. Wszystkie znane z oryginału misje zostały tu zremasterowane z wykorzystaniem nowego, dynamicznego oświetlenia oraz efektów specjalnych. Na nowo zaprojektowano też interfejs użytkownika oraz system sterowania, dostosowując go do współpracy z klawiaturą i myszą.

Dodatkowe informacje

Specjalnym dodatkiem dla fanów Warhammera jest dołączona do gry księga Codex z wirtualnymi naklejkami, przedstawiającymi elementy wyposażenia, bronie, relikty itp.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Warhammer 40,000: Deathwatch - Enhanced Edition: 12+

Warhammer 40,000: Deathwatch - Enhanced Edition Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.6 GHz/AMD Athlon 2.6 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560/Radeon HD 6870 lub lepsza
 • 7 GB HDD
 • Windows 7
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-4460 3.4 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560/Radeon HD 6870 lub lepsza
 • 7 GB HDD
 • Windows 7
iOS
PC