Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 1 lutego 2017, 12:28

Mobilne Animal Crossing zaliczy poślizg

Firma Nintendo poinformowała, że premiera pierwszej mobilnej odsłony cyklu Animal Crossing ulegnie opóźnieniu. Produkcja ukaże się dopiero w następnym roku rozliczeniowym, który rozpocznie się 1 kwietnia 2017 r.

Od pewnego czasu wiemy, że kolejną po Mario i Fire Emblem marką firmy Nintendo, która doczeka się mobilnej odsłony, będzie Animal Crossing. Niestety, okazuje się, że na grę jeszcze trochę poczekamy. Informacja ta znalazła się w raporcie finansowym japońskiej korporacji. Początkowo planowano wypuścić mobilne Animal Crossing w tym roku rozliczeniowym, ale ostatecznie zdecydowano się na przełożenie premiery.

Mobilny debiut marki trochę się opóźni. - Mobilne Animal Crossing zaliczy poślizg - wiadomość - 2017-02-01
Mobilny debiut marki trochę się opóźni.

Wieści te nie są jednak aż takie złe, gdyż ten rok rozliczeniowy dla Nintendo zakończy się 31 marca. Od premiery gry dzielić więc nas może jedynie kilka miesięcy.

Firma zdecydowała się na opóźnienie debiutu produkcji z powodu swoich innych mobilnych projektów. Jutro bowiem ukaże się Fire Emblem Heroes. Ponadto na marzec zaplanowano premierę androidowej wersji Super Mario Run. Dlatego Nintendo woli na razie skoncentrować się na tych dwóch projektach.

W SKŁAD MARKI WCHODZĄ GRY:
  1. Animal Crossing (N64, GC), 2001 r.
  2. Animal Crossing: Wild World (NDS), 2005 r.
  3. Animal Crossing: City Folk (Wii), 2008 r.
  4. Animal Crossing: New Leaf (3DS), 2013 r.
  5. Animal Crossing: Happy Home Designer (3DS), 2015 r.
  6. Animal Crossing: Amiibo Festival (Wii U), 2015 r.

Przypomnijmy, że Animal Crossing to jedna z najpopularniejszych marek w dorobku firmy Nintendo i do tej pory sprzedano ponad 27 mln egzemplarzy gier wchodzących w skład cyklu. Seria rozpoczęła żywot w 2001 roku, wraz z premierą pierwszego Animal Crossing na Nintendo 64. Ta edycja nigdy nie ukazała się poza granicami Kraju Kwitnącej Wiśni. Zamiast tego na Zachodzie wydano konwersję produkcji na konsolę Gamecube.

Sukces gry sprawił, że marka zawitała potem na wszystkie kolejne platformy firmy. W 2005 roku na Nintendo DS trafiło Animal Crossing: Wild World, trzy lata później na Wii ukazało się Animal Crossing: City Folk, a w 2013 doczekaliśmy się premiery Animal Crossing: New Leaf na 3DS. Na tę samą konsolę przenośną przeznaczony był spin-off Animal Crossing: Happy Home Designer, a dwa lata temu użytkownicy Wii U dostali Animal Crossing: Amiibo Festival.

Wszystkie główne odsłony cyklu opierają się na podobnym pomyśle, oferując symulację spokojnego życia w niewielkich miasteczkach. Gracze kreują swoją postać, a następnie mogą bawić się dziesiątkami różnorodnych aktywności związanych z pracą, ulepszaniem nieruchomości, rozwijaniem przyjaźni z sąsiadami oraz braniem udziału w wydarzeniach mających istotne znaczenie dla całej miejscowości.

  1. Oficjalna strona firmy Nintendo