Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2017, 12:05

Dead by Daylight zmierza na konsole

Firma Starbreeze ogłosiła, że gra Dead by Daylight jeszcze w 2017 roku ukaże się na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Jednocześnie wydawcy poinformowali, że jak dotąd tytuł znalazł 1,8 miliona nabywców.

Przedstawiciele firmy Starbreeze poinformowali, że ruszyły prace nad konsolową wersją gry Dead by Daylight. Asymetryczny survival horror nastawiony na rozgrywkę wieloosobową trafi na konsole Xbox One i PlayStation 4 jeszcze w 2017 roku.

Gra Dead by Daylight zmierza na konsole Xbox One i PlayStation 4. - Dead by Daylight zmierza na konsole - wiadomość - 2017-02-01
Gra Dead by Daylight zmierza na konsole Xbox One i PlayStation 4.

Decyzja wynika z porozumienia między wydawcą a deweloperem, którym jest firma Behaviour Digital. Koszty stworzenia konwersji zostaną rozłożone między obie spółki, a zyski ze sprzedaży zostaną podzielone adekwatnie do poniesionego wkładu. Na dokładną datę premiery oraz bardziej szczegółowe informacje musimy jeszcze poczekać. Jednym z bardziej istotnych pytań jest możliwość implementacji rozgrywki między platformami.

Wydawcy poinformowali jednocześnie, że od momentu premiery w czerwcu 2016 roku gra znalazła ponad 1,8 miliona nabywców. Oznacza to, że chociaż pierwszy milion egzemplarzy rozszedł się jeszcze w przeciągu dwóch pierwszych miesięcy (a sama produkcja zwróciła się w ciągu tygodnia), to jednak tytuł dalej sprzedaje się dobrze. W pewnej mierze może to wynikać z jego popularności w serwisach strumieniujących rozgrywkę. Podobnie sprawa przedstawia się na YouTube, gdzie wciąż pojawiają się nowe materiały wideo dotyczące dzieła studia Behaviour Digital. Można spodziewać się, że jest to jednym z powodów decyzji o przygotowaniu wersji konsolowej i że po jej premierze tytuł znajdzie sporo kolejnych nabywców.