Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2017, 11:19

autor: Adrian Werner

Heavy Metal Machines - ruszyła otwarta beta postapokaliptycznego samochodowego MOBA

Brazylijskie studio Hoplon uruchomiło otwartą betę pecetowego projektu Heavy Metal Machines, czyli nietypowej gry MOBA, w której cała zabawa obraca się wokół starć dwóch drużyn uzbrojonych samochodów, walczących w realiach postapokaliptycznych.

Obecnie kategoria MOBA jest już mocno zatłoczona. Nowe produkcje mają niewielkie szanse na konkurowanie z tuzami pokroju Dota 2 czy League of Legends, dlatego coraz więcej deweloperów próbuje zaoferować świeże podejście do gatunku, mając nadzieję, że to pozwoli im wyrobić sobie własną niszę na rynku. Najnowszym tego przykładem jest gra Heavy Metal Machines, która pozwala rozgrywać sieciowe starcia samochodowe w realiach postapokaliptycznych. Projekt właśnie wszedł w fazę otwartych beta-testów, więc każdy gracz może osobiście sprawdzić, czy ten ciekawy pomysł udało się przekuć w dobre MOBA.

HEAVY METAL MACHINES W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Hoplon
  2. Gatunek: MOBA
  3. Platforma: PC
  4. Model biznesowy: free-to-play

Gra nastawiona jest wyłącznie na potyczki sieciowe, więc ma bardzo wątłą warstwę fabularną. Akcja toczy się w jakiś czas po bliżej nieokreślonej apokalipsie, która doprowadziła do końca ludzkiej cywilizacji. Niedobitki naszego gatunku rywalizują o resztki zasobów, wykorzystując do tego zmodyfikowane samochody, na których zamontowano pancerze i różnorodne uzbrojenie.

Akcję obserwujemy z lotu ptaka, a każdy gracz kontroluje pojedyncze auto. Zabawa sprowadza się do starć między dwoma czteroosobowymi drużynami. Na przeciwstawnych krańcach mapy umieszczono bazy i wygrywa ta strona, której uda się dostarczyć bombę do centrum dowodzenia przeciwników. Ładunek wybuchowy jest tylko jeden, więc rozgrywka koncentruje się na walce o kontrolę nad nim, niczym nad piłką w futbolu.

Heavy Metal Machines - ruszyła otwarta beta postapokaliptycznego samochodowego MOBA - ilustracja #1

Obecnie do wyboru jest dwanaście postaci, a w planach są jeszcze co najmniej dwie dodatkowe. Każda z nich posiada własny pojazd wyposażony w spory zestaw unikalnych funkcji, pełniących rolę analogiczną do umiejętności specjalnych z typowych MOBA. Rozgrywka kładzie nacisk na ścisłą współpracę z kolegami z drużyny. Gracze mogą w jej ramach wypełniać trzy role – skoncentrować się na transportowaniu bomby do bazy wroga, zająć się przechwytywaniem nieprzyjaciół, lub wspierać jednostki sojusznicze, co obejmuje m.in. ich naprawianie oraz przeszkadzanie rywalom.

Role te nie są na sztywno przypisane do konkretnych postaci, ale cechy poszczególnych aut ułatwiają wypełnianie określonych typów zadań.

Obecnie Heavy Metal Machines powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Jak niemalże każde MOBA, gra wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Otwarta beta odbywa się w ramach Steam Early Access.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Heavy Metal Machines w Steam
Heavy Metal Machines - ruszyła otwarta beta postapokaliptycznego samochodowego MOBA - ilustracja #2
Heavy Metal Machines - ruszyła otwarta beta postapokaliptycznego samochodowego MOBA - ilustracja #3
Heavy Metal Machines - ruszyła otwarta beta postapokaliptycznego samochodowego MOBA - ilustracja #4