Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2017, 11:00

autor: Góral

Electronic Arts - informacje o szykowanych grach sportowych (NBA Live, Madden NFL, EA Sports UFC)

Firma Electronic Arts ujawniła informacje o szykowanych produkcjach sportowych. Oprócz wydawanych co roku gier z cyklów NHL, Madden NFL i FIFA, możemy liczyć też na nowe NBA Live i EA Sports UFC.

Poznaliśmy nowe informacje o grach sportowych firmy Electronic Arts. Andrew Wilson, szef firmy, wyjawił, że nowa odsłona serii NBA Live, a więc NBA Live 18, ukaże się jesienią bieżącego roku. Pierwotnie produkcja była planowana jeszcze na bieżący rok podatkowy, który zakończy się w marcu 2017 roku, jak jednak widać deweloperzy otrzymali więcej czasu. Dzięki temu EA chce dostarczyć „coś naprawdę innowacyjnego”. Ostatnie lata pokazują, że firma nie ma szczęścia w tej kategorii gier sportowych. Zarówno NBA Live 14, NBA Live 15, jak i NBA Live 16 okazywały się co najwyżej średniakami, które nie były w stanie konkurować z NBA 2K. Miejmy nadzieję, że seria studia Visual Concepts wreszcie będzie miała godną konkurencję, w końcu jej brak nigdy nie wychodzi na dobre.

Ostatnią pełnoprawną odsłoną serii NBA Live jest ta z numerem „16”, która ukazała się w 2015 roku. - Electronic Arts - informacje o szykowanych grach sportowych (NBA Live, Madden NFL, EA Sports UFC) - wiadomość - 2017-02-02
Ostatnią pełnoprawną odsłoną serii NBA Live jest ta z numerem „16”, która ukazała się w 2015 roku.
Planowane gry sportowe od EA:
  • NBA Live 18 – premiera jesienią bieżącego roku;
  • Madden NFL 18 – premiera w przyszłym roku podatkowym (okres od 1 kwietnia 2017 roku do końca marca 2018 roku)
  • EA Sports UFC 3 – premiera w przyszłym roku podatkowym;
  • nowe NHL i FIFA.

Ponadto dowiedzieliśmy się, że ekipa EA Tiburon pracuje nad Madden NFL 18. Produkcja działać ma w oparciu o silnik Frostbite, czyli flagową technologię „Elektroników”. Wcześniej wykorzystywana ona była głównie w strzelankach i Need for Speedzie, ale w zeszłym roku skorzystali z niej chociażby twórcy gry FIFA 17, a nieco wcześniej zespół odpowiedzialny za Rory McIlroy PGA Tour. Zmiana ma zaowocować „dużym usprawnieniem grafiki oraz nowymi doświadczeniami rozgrywki”. Pisząc po naszemu, będzie ładniej i lepiej, a przynajmniej tak obiecuje EA.

Oprócz tego w przyszłym roku podatkowym (okres od 1 kwietnia 2017 roku do końca marca 2018 roku) ukaże się nowa część EA Sports UFC. Na jej temat nie wiemy jednak zupełnie nic. Oczywiście możemy też liczyć na nowe gry z cyklów NHL i FIFA, ale to akurat oczywista oczywistość.