Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 19 września 2014, 16:09

autor: Góral

Mobilna perełka tygodnia – Mage Gauntlet

Powoli zbliża się weekend, więc czas zapoznać się z mobilną perełką mijającego tygodnia. Tym razem padło na androidową wersję Mage Gauntlet – niezłej produkcji RPG znanej do tej pory wyłącznie z urządzeń firmy Apple.

Tydzień roboczy chyli się ku końcowi, więc nadszedł czas na przedstawienie kolejnej ciekawej aplikacji, która ukazała się w ostatnim czasie na urządzeniach mobilnych. Tym razem nie mamy jednak do czynienia z zupełnie nową produkcją, gdyż Mage Gauntlet dostępne jest w wersji na iOS od kilku lat, jednak wczoraj użytkownicy systemu operacyjnego firmy Google w końcu doczekali się jednej z fajniejszych pozycji dostępnych na smartfonach i tabletach.

Tytuł studia RocketCat Games jest przedstawicielem gier RPG akcji, a projekt został zainspirowany m.in. kultową produkcją firmy Nintendo – The Legend of Zelda: A Link to the Past. Twórcy nie silili się jednak na zbytnią powagę, opowiadając humorystyczną historię o pradawnym źle, które ponownie zagraża światu. Gracz wciela się w jednego ze śmiałków, a jego zadaniem jest oczywiście niedopuszczenie do zagłady.

Na razie może nie brzmi to jakoś strasznie porywająco, ale rozgrywka jest bardzo wciągająca i emocjonująca. Podczas zabawy przemierzamy szereg poziomów wyładowanych po brzegi przeciwnikami, znajdujemy przedmioty pozwalające na ulepszanie możliwości naszej postaci, a po ukończeniu kampanii odblokowuje się Master Mode, zapewniający kolejne godziny zabawy. Całość została okraszona przyjemnym i intuicyjnym sterowaniem oraz oldskulową oprawą graficzną.

Mage Gauntlet zebrało swego czasu bardzo pochlebne opinie w mediach, uzyskując średnią ocen w serwisie Metacritic wynoszącą 84 punkty. Oferta jest tym bardziej kusząca, że produkcję można nabyć za niecałe 6 zł, co jest wręcz wymarzoną kwotą za tej klasy produkt.

Przy okazji warto wspomnieć, że inna, równie dobra, o ile nie lepsza produkcja studia RocketCat Games znajduje się obecnie w promocji w sklepie Google Play. Mowa oczywiście o grze Wayward Souls, która jest do kupienia za niecałe 6 zł. Żyć nie umierać!