Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSAND
Okładka Mage Gauntlet (iOS)
OkładkaMage Gauntlet (iOS)

Mage Gauntlet

Mage Gauntlet to RPG akcji, w którym kierujemy młodą dziewczyną próbującą ocalić krainę fantasy przed złym demonem. Zabawa sprowadza się głównie do toczenia dynamicznych bitew za pomocą rozbudowanego zręcznościowego systemu walki.

RPG | fantasy | 2D | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mage Gauntlet Premiera

20paź2011

iOS

16wrz2014

AND

Mage Gauntlet to wydany na platformę AND i iOS RPG akcji, utrzymany w klimacie fantasy. Projekt opracowało studio RocketCat Games, czyli autorzy m.in. Wayward Souls i Death Road to Canada.

Fabuła

Akcja Mage Gauntlet toczy się w dosyć standardowej krainie fantasy, którą przed wiekami nawiedziło zło w postaci demona imieniem Hurgoth. Świat przed zagładą z jego rąk uratował mag Białobrody. Nie był on jednak wystarczająco silny, aby zgładzić swojego wroga i zamiast tego uwięził go w miejscu znanym jako Mroczny Wymiar. Takie rozwiązanie nie mogło oczywiście działać bez końca i w momencie rozpoczęcia kampanii gry pieczęcie trzymające Hurgotha zaczynają pękać, a jego plugawa magia coraz mocniej przenika do świata śmiertelników.

Gracz wciela się w dziewczynę imieniem Lexi, której dotyk potrafi zniszczyć każde zaklęcie i magiczny przedmiot. Zostaje ona zaproszona do wieży Białobrodego, który ma nadzieję na wyleczenie tego stanu. Oczywiście, wkrótce okaże się, że Lexi jest jedyną osobą, mogącą na stałe zgładzić Hurgota. Wszystko to brzmi bardzo standardowo, ale Mage Gauntlet nie traktuje swojej fabuły w pełni serio. Zamiast tego scenariusz regularnie naśmiewa się z oklepanych schematów gatunku fantasy i gier RPG, choć nigdy nie przekracza linii, która uczyniłaby z niego parodię.

Mechanika

Wydane na platformę AND i iOS Mage Gauntlet zainspirowane zostało 16-bitowymi konsolowymi RPG-ami akcji, w tym zwłaszcza serią Secret of Mana. Wydarzenia obserwujemy więc z kamery umieszczonej wysoko nad głową postaci, a zabawa polega głównie na eksplorowaniu lokacji oraz walce z hordami potworów. System walki jest w dużej mierze zręcznościowy i oferuje spory poziom rozbudowania, pozwalając graczowi na korzystanie z bogatego arsenału uzbrojenia i ataków. Potyczki toczone są w bardzo szybkim tempie, w czym dodatkowo pomaga wyposażenie bohaterki w zdolności uników oraz szarży.

Produkcja posiada także system rozwoju, pozwalający dopasować umiejętności postaci do własnego stylu walki. Do tego dochodzi zatrzęsienie różnego rodzaju przedmiotów, które również w istotny sposób wpływają na możliwości bojowe postaci. Wśród nich znalazła się prawie setka okryć głowy - wszystkie te czapki oraz hełmy pełnią określone funkcje.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Mage Gauntlet: 12+

iOS
AND