Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 listopada 2014, 12:35

autor: Góral

Mobilna perełka tygodnia – Knights of Pen & Paper

Tym razem na perełkę tygodnia wybraliśmy starszą grę z gatunku RPG – Knights of Pen & Paper, która otrzymała ostatnio dużą aktualizację, dodającą nową klasę postaci, kolejne lokacje i przedmioty.

Jak co tydzień, wybraliśmy kolejną grę, na którą warto zwrócić uwagę. Tym razem postanowiliśmy przybliżyć Wam Knights of Pen & Paper, czyli niezbyt świeży projekt (premiera odbyła się ponad dwa lata temu). Niemniej nie jest to wybór pozbawiony sensu, gdyż tytuł otrzymał właśnie nową, dużą aktualizację.

Ekipa Behold Studios postanowiła zaserwować fanom produkcji nowe przedmioty, umiejętności, przeciwników oraz kolejne lokacje (m.in. Abandoned Dwarf Mall oraz Corn Field Maze). To jednak nie koniec wyliczanki, gdyż dla starych wyg przygotowano również dodatkową klasę postaci – Witch, czyli po naszemu Wiedźmę. Wszystko to zapakowano w aktualizację nazwaną Haunted Fall.

No dobra, ale co to w ogóle jest za produkcja? – zapewne zapyta część z Was. Już tłumaczę. Knights of Pen & Paper to nietypowy przedstawiciel gatunku RPG, w którym wcielamy się w osoby biorące udział w rozgrywce w papierową grę fabularną. Podczas zabawy przejmujemy kontrolę zarówno nad mistrzem gry, jak i pozostałymi uczestnikami i ruszamy ku niesamowitej przygodzie.

Najpierw jednak musimy stworzyć swoją drużynę. Oznacza to, że wybieramy postacie biorące udział w zabawie (np. babcia, mały dzieciak itd.) oraz klasy herosów (Rycerz, Mag, wspomniana wcześniej Wiedźma i inni). Po wykonaniu tych czynności czeka nas przemierzanie lochów, wykonywanie rozmaitych zadań, poszukiwanie cennych przedmiotów oraz oczywiście walka.

Tytuł swego czasu zgarnął wiele pozytywnych opinii, m.in. w takich serwisach jak Eurogamer, Gamezebo, 148Apps czy też Touch Arcade i może się pochwalić średnią ocen w serwisie Metacritic na poziomie 83 punktów, więc jeżeli nie mieliście jeszcze z nim do czynienia, to czas nadrobić zaległości.

Warto jeszcze wspomnieć, że w 2013 roku na rynku ukazało się Knights of Pen & Paper +1 Edition na komputery PC, czyli rozszerzona edycja mobilnej produkcji.