Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 listopada 2014, 12:25

Battle Worlds: Kronos – turowa strategia w stylu Battle Isle trafiła na iOS i Androida

Zadebiutowała mobilna wersja Battle Worlds: Kronos, czyli turowej strategii opracowanej jako duchowy spadkobierca serii Battle Isle. Produkcja dostępna jest na iPada oraz urządzenia z Androidem i poza obszernym trybem kampanii oferuje rozgrywki multiplayer przeciwko posiadaczom edycji pecetowej.

Mamy dobre wieści dla fanów turowych strategii. Na App Store i Google Play zadebiutowała gra Battle Worlds: Kronos, czyli mobilna adaptacja udanej pecetowej produkcji pod tym samym tytułem. Produkcję wyceniono na 37 złotych i za tę sumę otrzymujecie pełną zawartość, a aplikacja pozbawiona jest jakichkolwiek mikropłatności.

Akcja gry toczy się na obcej plecie, o kontrolę nad którą wojnę toczą dwie frakcje – dysponujące supernowoczesnym sprzętem siły imperium Yerla oraz mniej zaawansowane, ale liczniejsze oddziały rebeliantów. Dla każdej z tych grup przygotowano odrębną kampanię fabularną i przejście obu zajmuje łącznie około 50 godzin. Po ich ukończeniu możemy sobie wydłużyć zabawę próbując sił w jednym z licznych, samodzielnych wyzwań.

Ponadto autorzy masę pracy włożyli w tryb multiplayer, pozwalający zmierzyć się przez Internet z graczami z całego świata. Brak mikropłatności dodatkowo zwiększa atrakcyjność zabawy wieloosobowej. Ponadto, twórcy zapewnili kompatybilność między wersją mobilną i pecetową, więc możemy toczyć boje z posiadaczami komputerów. Jest to o tyle ciekawe, że wydanie na urządzenia mobilne wygląda zupełnie inaczej niż na PC – deweloperzy opracowali nowy interfejs, a grafika została również mocno przerobiona.

Wszystko to w sumie składa się na rozbudowaną i bogatą grę, która jest jedną z najlepszych turowych strategii dostępnych obecnie na urządzenia mobilne. Produkcja przypadnie do gustu zwłaszcza starszym graczom pamiętającym złote czasy serii Battle Isle, gdyż autorzy celowali w stworzenie duchowego spadkobiercy tej marki.