Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2016, 13:25

Mistrzostwa świata World of Tanks po raz trzeci w Polsce

Firma Wargaming.net ogłosiła datę i miejsce tegorocznych mistrzostw świata w grze World of Tanks. Finałowe rozgrywki potrwają od 8 do 9 kwietnia i po raz trzeci odbędą się w Polsce.

Już po raz trzeci finałowe rozgrywki w World of Tanks zawitają nad Wisłę. - Mistrzostwa świata World of Tanks po raz trzeci w Polsce - wiadomość - 2016-01-21
Już po raz trzeci finałowe rozgrywki w World of Tanks zawitają nad Wisłę.

Nietrudno zauważyć, że firma Wargaming.net – twórcy World of Tanks, a także World of Warships i World of Warplanes – rozpieszcza polskich fanów swoich produkcji. W listopadzie użytkownicy tego drugiego tytułu otrzymali możliwość zdobycia okrętu ORP Błyskawica, polskiego niszczyciela i pierwszą jednostkę z drzewka technologicznego naszego kraju, a mistrzostwa świata w WoT już dwukrotnie odbywały się w Polsce. W tym roku po raz trzeci z rzędu The Grand Finals odbędą się w Warszawie i potrwają od piątku 8 kwietnia do soboty 9 kwietnia. Tym razem zamiast w galerii Expo XXI zawody obejrzymy w dwukrotnie większym Torwarze, co wskazywałoby na to, że wydawca ma zamiar przebić zeszłoroczne, rekordowe rozgrywki. Przypomnijmy: rok temu na miejscu stawiło się 15 tysięcy widzów, a 2,6 miliona osób oglądało rozgrywki przez Internet, w trakcie których drużyna HellRaiser zdobyła tytuł mistrza świata kosztem zespołu EL Gaming.

Jeśli chodzi o same rozgrywki, to w finałach zmierzy się 12 drużyn, które uzyskają kwalifikację w zawodach regionalnych: po dwie z Europy, Azji, Ameryki Północnej i krajów WNP (Wspólnoty Niepodległych Państw), jedna z Chin oraz trzy wybrane na zasadzie Wild Cards, które zostaną przyznane za szczególnie spektakularne gry (albo też na podstawie innych kryteriów). Uczestnicy będą mieli o co walczyć, gdyż identycznie jak rok temu, pula nagród wyniesie 300 tysięcy dolarów (ok. 1,2 miliona złotych). Natomiast nieco odmienny będzie format meczów, które będą trwały nie 7, lecz 10 minut, a drużyny otrzymają 68 punktów do rozporządzenia (rok temu 54). To ostatnie ma umożliwić korzystanie z maszyn najwyższego, 10. poziomu. Reszta pozostanie niezmieniona, a zespoły siedmiu graczy zmierzą się ze sobą w trybie Atak/Obrona (Attack/Defense), w którym jedna strona ma za zadanie bronić dwóch newralgicznych punktów bazy, druga zaś usiłuje je przechwycić bądź zniszczyć wszystkie pojazdy przeciwnika.

Rok temu HellRaisers rozgromiło EL Gaming. Kto sięgnie po tytuł w tym roku? - Mistrzostwa świata World of Tanks po raz trzeci w Polsce - wiadomość - 2016-01-21
Rok temu HellRaisers rozgromiło EL Gaming. Kto sięgnie po tytuł w tym roku?