Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2016, 13:00

autor: Góral

Mortal Kombat X na PC porzucone

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że na konsolach Xbox One i PlayStation 4 ukaże się Mortal Kombat XL, które jednak ominie PC-ty. Gracze komputerowi nie dostaną też dodatku Kombat Pack 2 i prawdopodobnie nie doczekają się nowego kodu sieciowego, zmierzającego na maszyny Sony i Microsoftu.

Mortal Kombat X - PC-towcom nie będzie dane pokierować Obcym. - Mortal Kombat X na PC porzucone? - wiadomość - 2016-01-21
Mortal Kombat X - PC-towcom nie będzie dane pokierować Obcym.

Wczoraj doczekaliśmy się zapowiedzi gry Mortal Kombat XL, czyli ulepszonego wydania bijatyki Mortal Kombat X, zawierającego wszystkie wydane dodatki. Firma Warner Bros. Interactive Entertainment i studio NetherRealm postanowiły jednak wypuścić rzeczony tytuł tylko na konsolach Xbox One i PlayStation 4, co z pewnością zawiodło niejedną z osób, które preferują granie na komputerach osobistych. To jednak nie koniec złych wieści, gdyż okazało się (dzięki, Shoryuken), że PC-towcy nie mają też co liczyć na DLC Kombat Pack 2, zawierające przede wszystkim postacie Leatherface’a, Obcego, Tri-Borga oraz Bo’ Rai Cho. Żeby było jeszcze ciekawiej, deweloper zamierza wprowadzić nowy kod sieciowy, do którego beta testów można zapisać się w tym miejscu. W czym leży problem? Ano w tym, że firma zaprasza do udziału tylko graczy konsolowych, którzy spędzili w Mortal Kombat X na zabawie przez Internet przynajmniej godzinę. Wygląda więc na to, że skoro nowe rozwiązania nie będą testowane na PC-tach, to najpewniej na nich się nie pojawią.

Sumując to wszystko wychodzi, że ekipa NetherRealm i firma Warner Bros. zaprzestały dalszego wspierania komputerowej wersji bijatyki. Ostatni patch do pecetowego wydania pojawił się we wrześniu 2015 roku i chyba na nim się skończy.

Mortal Kombat X na PC porzucone? - ilustracja #2

Mortal Kombat X to najnowsza odsłona jednej z najpopularniejszych serii bijatyk, która powróciła do chwały za sprawą wydanego w 2011 roku Mortal Kombat. Produkcja ukazała się w kwietniu 2015 roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC, gdzie w ciągu kilku miesięcy rozeszła się w nakładzie około 5 milionów egzemplarzy.

Rozgrywka w produkcji opera się na podobnych zasadach, jak we wcześniejszej części. Mamy więc do czynienia z trójwymiarową grą, ale walka rozgrywa się w dwóch wymiarach. Poszczególni zawodnicy dysponują odmiennymi wachlarzami ciosów, nie brakuje widowiskowych X-Ray’ów oraz oczywiście brutalnych Fatalities.