Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2016, 11:05

autor: Adrian Werner

Mirror’s Edge Catalyst - poznaliśmy wymagania sprzętowe

Studio DICE i firma Electronic Arts opublikowały minimalne i rekomendowane wymagania sprzętowe pecetowej wersji gry Mirror’s Edge Catalyst, czyli jednej z największych premier maja.

W Mirror’s Edge Catalyst zagramy w maju. - Mirror’s Edge Catalyst - poznaliśmy wymagania sprzętowe - wiadomość - 2016-04-20
W Mirror’s Edge Catalyst zagramy w maju.

Do premiery Mirror’s Edge Catalyst pozostało już tylko trochę ponad miesiąc czasu. Dlatego studio DICE uznało, że najwyższa pora opublikować wymagania sprzętowe pecetowej wersji gry.

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7
 2. Procesor: Intel i3-3250 / AMD FX-6350 (czterordzeniowy)
 3. Pamięć RAM: 6 GB;
 4. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 650 Ti 2GB / AMD Radeon R9 270x lub lepsza
 5. Miejsce na dysku: 24 GB.

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: 64-bitowy Windows 10;
 2. Procesor: Intel Core i7-3770 3.4 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
 3. Pamięć RAM: 16 GB;
 4. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 970 4GB / AMD Radeon R9 280x 3GB lub lepsza
 5. Miejsce na dysku: 25 GB.

Mirror’s Edge Catalyst zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na 24 maja tego roku. Debiut rynkowy poprzedzi zamknięta beta, w której będą mogli uczestniczyć posiadacze wszystkich platform sprzętowych, na jakie zmierza ten tytuł. Testy odbędą się w dniach 22-26 kwietnia.

Przypomnijmy, że w Mirror’s Edge Catalyst ponownie wcielimy się w znaną z pierwszego Mirror’s Edge Faith, która zarabia na życie jako nielegalny goniec, przemierzający dachy dystopijnego Miasta Szkła. W porównaniu z pierwowzorem znacznie większy nacisk położony zostanie na fabułę, w której opowiadaniu pomogą liczne scenki przerywnikowe generowane przez silnik graficzny. Spore zmiany zajdą także w mechanizmach rozgrywki. Liniowe mapy z pierwowzoru zastąpi świat o otwartej strukturze. Usunięta również zostanie możliwość korzystania z broni palnej, ale wynagrodzi to bardziej rozbudowany system walki wręcz.

Ponadto pojawią się elementy sieciowe, choć nie przyjmą one formy tradycyjnego trybu multiplayer. Zamiast tego gracze będą mogli rywalizować na punkty w ramach stale uaktualnianych rankingów. Co ciekawe, to sami użytkownicy mają tworzyć wyzwania, decydując o tym, jakie punkty na mapie trzeba będzie zaliczyć w biegu.

 1. Mirror's Edge: Catalyst - już graliśmy w pierwszoosobowy symulator parkouru
 2. Mirror’s Edge Catalyst – oficjalna strona gry
 3. Mirror’s Edge Catalyst – kompendium wiedzy
TWOIM ZDANIEM

Czy Twój PC spełnia wymagania Mirror’s Edge Catalyst?

Tak, nawet rekomendowane.
37,2%
Akurat mieszczę się w minimalnych.
33,1%
Niestety, nie.
29,8%
Zobacz inne ankiety