Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2020, 12:46

autor: Froozyy

Minecraft - zobacz 11 lat rozwoju w 4 minuty

Jeden z użytkowników Reddita podzielił się autorskim filmikiem, na którym pokazuje, w jaki sposób rozwijał się Minecraft przez ostatnie 11 lat. W utrzymanym w formie Let's Play materiale autor pokazał m.in. jedną z pierwszych wersji gry, jak i jej najnowszą aktualizację.

Minecraft - zobacz 11 lat rozwoju w 4 minuty - ilustracja #1
Minecraft istnieje już 11 lat.

Pierwsza publicznie udostępniona wersja Minecrafta ukazała się w 2009 roku. Za powstanie projektu odpowiadał wtedy tylko jeden programista – Markus Persson. Na pewno nie spodziewał się, że gra w przeciągu następnej dekady stanie się światowym hitem – w maju firma Microsoft (która obecnie posiada prawa do marki) pochwaliła się, że tytuł sprzedał się już w nakładzie ponad 200 mln kopii.

Na forum Reddit poświęconemu grze Minecraft jeden z użytkowników o nicku DeltaTheChimkin udostępnił stworzone przez siebie wideo w formie tzw. Let’s Play, które ukazuje zmiany, jakie przeszła gra przez ostatnie lata. Twórca zawarł w nim kilkanaście różnych wersji, w tym jedną z pierwszych wydanych w 2009 roku, a także najnowszą, oznaczoną numerem 1.16. Efekty jego pracy możecie zobaczyć poniżej.

Wątek na Reddicie szybko został zauważony przez innych użytkowników. W zaledwie 13 godzin otrzymał ponad 60 tys. polubień i kilkanaście różnych odznak. Graczom przypadł do gustu przede wszystkim płynny sposób, w jaki został zmontowany materiał. Podzielili się również nostalgicznymi wspomnieniami, jakich im dostarczył. Spora część z nich gra w Minecrafta od początków jego istnienia i można nawet powiedzieć, że zmieniali się razem z nim.