Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2020, 13:51

autor: Aquma

GTA 5 Online na PC – cheaterzy wkurzają i śmieszą graczy

Liczni gracze pecetowej wersji GTA Online opisują historie, w których mieli styczność z cheaterami. Część z tych opowieści jest dość standardowa, ale niektóre bywają naprawdę zabawne.

GTA 5 Online na PC – cheaterzy wkurzają i śmieszą graczy - ilustracja #1
Cheaty nie są rzadkością w GTA Online na PC.

W SKRÓCIE:

  1. gracze bawiący się w pecetowej wersji GTA Online przytaczają liczne sytuacje, w których cheaterzy uprzykrzali im życie;
  2. niektóre z historii są naprawdę zabawne – użytkownicy opowiadają np. o byciu zamienianym w obiekty, takie jak piłka czy wiatrak;
  3. według niektórych sposobem na zabezpieczenie się przed cheatami jest… wykorzystanie konsoli do cheatów (nie polecamy).

Cheaty to problem trapiący – w większym czy mniejszym stopniu – praktycznie każdą strzelankę wieloosobową, ze szczególnym uwzględnieniem darmowych tytułów, takich jak Call of Duty: Warzone czy Counter-Strike: Global Offensive. Jednak okazuje się, że na oszustów narzekają też fani GTA Online. Posiadacze pecetowej wersji GTA V wskazują na wiele problemów i przedziwnych sytuacji – świetnym podsumowaniem może być poniższy obrazek.

GTA 5 Online na PC – cheaterzy wkurzają i śmieszą graczy - ilustracja #2
Cheaterzy w GTA Online nie ograniczają się do tworzenia aimbotów i wallhacków.

GTA Online – cheaterzy mają tupet

Niektóre historie przytaczane przez pecetowych graczy GTA Online sprawiają, że oczy same otwierają się ze zdziwienia. Zdarzają się sytuacje dość standardowe – przykładowo jeden z użytkowników trafił na oszusta-wielbiciela, który zabija jego postać za każdym razem, gdy ta pojawi się w grze, a inny stracił samochód i przy okazji został potraktowany paralizatorem.

Jednak nie brakuje też pomysłów zdecydowanie bardziej oryginalnych. Jeden z użytkowników został zmieniony w płonącą toaletę – co powoduje, że umiera w płomieniach za każdym razem, gdy wychodzi ze swojego mieszkania. Chyba najzabawniejsza jest jednak historia gracza, którego postać… została zamieniona w olbrzymią piłkę plażową. Co ciekawe, postanowił on machnąć na całą sprawę ręką i wbrew wszystkiemu spróbować dobrze się bawić. Warto odnotować, że piłka tak naprawdę otacza bohatera i przy okazji ukrywa go przed wzrokiem policji oraz broni przed różnymi zagrożeniami – np. kulami czy eksplozjami.

A Modder Decided to Turn Me Into a Ball in GTA Online, So I Made The Best Out Of It from r/gtaonline

Jeszcze inny użytkownik wspomina, że został zamieniony w wielki wiatrak – w tej postaci „wsiadł” do swojego myśliwca i bronił początkujących graczy rzucając co i rusz hasłem „Have no fear, Los Santos Wind Power is here!” (w wolnym tłumaczeniu „Nie bójcie się, elektrownia wiatrowa Los Santos już tu jest!”).

Społeczność radzi: cheaty lekarstwem na cheaty

Ciekawie wypada też dyskusja poświęcona tej kwestii. Niektórzy użytkownicy wskazują, że by poradzić sobie z podobnymi sytuacjami wystarczy zrestartować grę, zaś inni zwracają uwagę, że sposobem jest… skorzystanie z konsoli i wpisanie w niej odpowiedniej komendy. Krótko mówiąc – zabezpiecz się przed cheatami używając cheatów (a potem płacz, że deweloperzy z Rockstar Games zbanowali Ci konto).

Ach tak, użyj cheat menu, żeby nie dać się trollować innym korzystającym z cheat menu. Cholera, genialne... Słowo daję, ten sub czasem sprawia, że mam wrażenie, że ludzie zaczęli się rozmnażać z rzepą... – kwituje dobitnie Nysyth.

  1. Recenzja gry Grand Theft Auto Online - multiplayer z potencjałem
  2. GTA Online – poradnik
  3. GTA Online – strona oficjalna