Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2020, 12:24

FIFA 21 FUT - EA usunie uciążliwe karty

Doniesienia o FUT w grze FIFA 21 sugerują, że EA usunie z paczek „karty zapychacze”. Ponadto dzisiaj w FIF-ie 20 wystartuje wydarzenie wprowadzające do FUT 21.

FIFA 21 FUT - EA usunie uciążliwe karty - ilustracja #1
Adebayo Akinfenwa z pewnością nie potrzebuje takich kart.

EA Sports twierdzi, że słucha fanów i wprowadza do swojej sztandarowej serii gier innowacje oraz zmiany, których domaga się społeczność. Pozytywnie nastrajać mogą wieści o odświeżeniu trybu kariery czy gameplay’u, które ostatnio do nas dochodzą. Najpoważniejszą nowością, która ujrzała światło dzienne była zmiana systemu rozgrywek w Division Rivals, której chcieli gracze, a w ślad za tym ma pójść usunięcie z FUT kart kondycji, które od lat służyły w zasadzie tylko zapychaniu paczek.

Karty kondycji były z serią od początku trybu Ultimate Team i miały za zadanie przywracać zawodnika lub całą drużynę po meczu do pełni sił. Oczywiście sposobem na ominięcie tego było granie dwoma zespołami na zmianę, z których jeden siedział na ławce rezerwowych, a drugi grał. Z czasem jednak łatwość, z jaką zdobywa się monety w FUT oraz same karty kondycji spowodowały, że ich sens jest właściwie znikomy; służą tylko (ku niezadowoleniu społeczności) zapełnianiu paczek zawartością. Jeśli zostaną one usunięte, to prawdopodobnie stanie się to na podobnej zasadzie jak w innych tytułach EA – Madden i NHL, gdzie w trybach Ultimate Team karty te zniknęły i zawodnicy po każdym meczu zostają automatycznie przywróceni do pełni sił.

Niewykluczone także, że w ślad za kondycją mogą zniknąć też kontrakty, których używanie jest niezbędne, żeby zawodnik mógł zagrać w kolejnych meczach, a które są tak powszechne, że właściwie nikt o nich nie pamięta.

Jeśli pogłoski te okażą się prawdziwe, to będzie to ciekawe posunięcie, gdyż często takie karty jak kondycja czy kontrakty zajmują połowę miejsc w paczce, a gracze z pewnością woleliby zobaczyć w nich więcej zawodników do grania

Wprowadzenie do FIFA 21 już dzisiaj w Ultimate Team

FIFA 21 FUT - EA usunie uciążliwe karty - ilustracja #2
Czy czeka nas największa promocja w dziejach FUT?

A zanim ruszymy na podbój wirtualnych boisk w sezonie 2020/21, to czeka nas jeszcze huczne zakończenie obecnej edycji gry, w postaci eventu „Pre-Season”, który odbędzie się już dziś o godzinie 19. Wszystkie wskazówki udostępnione przez EA wskazują na powrót do paczek kart TOTY i TOTSSF, co oznacza, że w paczkach znajdziemy prawdopodobnie najlepsze wersje kart z całego roku, a szansa na ich trafienie zostanie znacząco zwiększona, tak, aby każdy mógł bawić się grą pod koniec jej cyklu życia. Po bardzo ciepło przyjętym Summer Heat, może okazać się to strzałem w dziesiątkę, bowiem poprzednia promocja udowodniła, że gracze lubią, kiedy daje się im możliwość gry najlepszymi kartami w grze bez zbędnych przeszkód.

Ciekawie zapowiada się też sama koncepcja eventu, bowiem nazwa jak i kolorystyka jasno wskazują na wprowadzenie graczy do następnej odsłony gry, co może sugerować, że część postępu uzyskanego w trakcie trwania wydarzenia Pre-Season zostanie w jakiś sposób przeniesiona do FIF-y 21.

FIFA 21 zadebiutuje na PC, Xboxie One, PS4 i Nintendo Switch 9 października bieżącego roku. Data premiery na PS5 i Xbox Series X nie jest jeszcze znana, ale spekuluje się, że nastąpi to w nowym roku.