Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2020, 12:14

Grounded - dynamiczny debiut i przyzwoite oceny gry Obsidianu

Premiera Grounded studia Obsidian Entertainment przebiegła pomyślnie. Gra otrzymuje przyzwoite oceny i osiąga dobre wyniki aktywności na Steamie i oglądalności w serwisie Twitch.

Grounded - dynamiczny debiut i przyzwoite oceny gry Obsidianu - ilustracja #1
Premierę Grounded można zaliczyć do udanych.
PREMIERA GROUNDED W SKRÓCIE:
  1. Pierwsze miejsce na liście bestsellerów Steam.
  2. Krótko po premierze była to 2. najchętniej oglądana gra ma Twitchu, obecnie jest 11.
  3. 70% ocen pozytywnych na Steamie.
  4. Rekord aktywności na Steamie: 12,5 tys osób.

Wczoraj na rynku zadebiutowała gra Grounded, czyli sieciowy survival autorstwa studia Obsidian Entertainment. Produkcja sprzedawana jest we wczesnym dostępie na Xboksie One oraz PC. Warto przyjrzeć się, jak przebiegła ta premiera.

Na Steamie Grounded spotkało się z dosyć ciepłym przyjęciem. Obecnie 70% ocen użytkowników jest pozytywnych. Wczoraj, w najgorętszym momencie dnia na tej platformie w tytuł bawiło się 12 543 osób jednocześnie. Wynik ten najpewniej wkrótce zostanie poprawiony, gdyż większość gier rekordy aktywności osiąga w pierwszą niedzielę po premierze.

Analizując te dane należy pamiętać, że pecetowe Grounded dostępne jest również w Microsoft Store oraz w abonamencie Xbox Game Pass, więc dane ze Steama nie oddają w pełni popularności gry.

Grounded - dynamiczny debiut i przyzwoite oceny gry Obsidianu - ilustracja #2
Na Steamie gra sprzedaje się jak świeże bułeczki.

Po premierze Grounded szybko stało się najlepiej sprzedającą się grą na Steamie i pozostaje na szczycie listy bestsellerów w momencie pisania tej wiadomości.

Grounded zaliczyło również bardzo udany debiut na Twitchu, przez pewien czas stając się drugą najchętniej oglądaną grą w tym serwisie. Obecnie gra zaliczyła już mocny spadek w tej kategorii i zajmuje pozycję numer jedenaście, z 21 tys. widzów.

Ogółem studio Obsidian Entertainment może więc być zadowolone z debiutu gry. Jak w przypadku wszystkich gier we wczesnym dostępie o sukcesie produkcji zadecyduje tempo rozwoju w najbliższych miesiącach. Tutaj dodatkowo kluczową rolę może odegrać popularność tytułu w Xbox Game Pass.

Pełna wersja gry Grounded ma zadebiutować w przyszłym roku. Wydanie sprzedawane we wczesnym dostępnie jest tańsze i jego cena będzie stopniowo rosła.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Oficjalna strona studia Obsidian Entertainment