Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2020, 15:27

Minecraft - skala naszego wszechświata zobrazowana w grze

Jeden z graczy, zainspirowany kiedyś popularną prezentacją, stworzył filmik, który przedstawia skalę wszechświata za pomocą konstrukcji w Minecrafcie.

Minecraft - skala naszego wszechświata zobrazowana w grze - ilustracja #1
Gracz porównał skalę wszechświata za pomocą Minecrafta.

Kilka dni temu youtuber TriNyte udostępnił filmik, w którym przedstawił skalę naszego wszechświata przy pomocy konstrukcji w Minecrafcie. Możemy tam zobaczyć porównania wielkości m.in. mrówki, komórki skóry, atomu, a także planet, gwiazd czy też kosmicznych mgławic. Materiał bardzo szybko podbił serca użytkowników Reddita. Autor zbudował wszystko własnoręcznie, a jego twórczość została zainspirowana popularną kilka lat temu prezentacją. Efekt jego prac możecie obejrzeć na filmiku poniżej.

Warto także w tym momencie przypomnieć inny projekt, w którym jeden z graczy przeniósł teren całej planety Ziemi w skali 1:1 do gry. Obecnie z pomocą innych zamierza dodać tam wszystkie aglomeracje ludzkie oraz rzeczy niestworzone przez naturę. To oczywiście niejedyne prace, które wywołują zachwyt w sieci. Tutaj możecie obejrzeć realistyczne krajobrazy stworzone przez graczy, natomiast tutaj zobaczycie powstanie pięknych dzieł w przyspieszeniu. Co więcej, warto dodać, że sam Minecraft kilka dni temu doczekał się startu otwartej bety wersji gry z ray tracingiem.