Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 kwietnia 2020, 14:55

Powstanie ekranizacja prequela Igrzysk śmierci

Wytwórnia Lionsgate ogłosiła, że powstanie ekranizacja powieści The Ballad of Songbirds and Snakes autorstwa Suzanne Collins, będącej prequelem popularnej młodzieżowej sagi Igrzyska śmierci. Zarówno film, jak i książka skupią się na postaci młodego prezydenta Snowa.

W SKRÓCIE
  1. Wytwórnia Lionsgate ogłosiła, że zekranizuje powieść The Ballad of Songbirds and Snakes, będącą prequelem Igrzysk śmierci skupiającym się na prezydencie Snowie.
  2. Film wyreżyseruje Francis Lawrence, odpowiedzialny między innymi za W pierścieniu ognia oraz obie cześć Kosogłosu.
  3. Jak na razie nie jest znana ani obsada, ani choćby przybliżona data premiery produkcji.

Saga Igrzyska śmierci stanowi jeden z fenomenów, jeśli chodzi o literaturę dla młodzieży. Książkowa trylogia autorstwa Suzanne Collins zdobyła rzeszę fanów na całym świecie. Nic zatem dziwnego, że amerykańska pisarka zdecydowała się na rozwinięcie swojego uniwersum. 19 maja w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii zadebiutuje powieść The Ballad of Songbirds and Snakes, opowiadającą kolejną historię z tego świata. Co ciekawe, jeszcze przed jej premierą wytwórnia Lionsgate ogłosiła, że ją zekranizuje (via IGN).

Powstanie ekranizacja prequela Igrzysk śmierci - ilustracja #1
W postać prezydenta Snowa, który ma być bohaterem The Ballad of Songbirds and Snakes, w sadze Igrzyska śmierci wcielał się Donald Sutherland.

Zarówno książkowe, jak i filmowe The Ballad of Songbirds and Snakes będzie stanowiło prequel trylogii o przygodach Katniss Everdeen i skupi się na przedstawieniu losów młodego Coriolanusa Snowa, jeszcze zanim stał się on złowieszczym prezydentem totalitarnego państwa Panem. Jako osiemnastoletni chłopak otrzymuje on rolę mentora pewnej dziewczyny z Dystryktu 12., będącą jedną z uczestników dziesiątych Głodowych Igrzysk. Staje się to dla niego szansą na poprawę swego losu.

Film na podstawie The Ballad of Songbirds and Snakes wyreżyseruje Francis Lawrence, który powinien być dobrze znany wszystkim miłośnikom Igrzysk śmierci. To właśnie on nakręcił trzy ekranizacje sagi – W pierścieniu ognia oraz obie części Kosogłosa. Scenariusz napisze Michael Arndt (laureat Oscara za dialogi do Małej Miss), który otrzyma wsparcie samej Collins. Pisarka będzie również producentką tytułu wraz z Niną Jacobson oraz Bradem Simpsonem. Jak na razie nie znamy jego obsady ani chociażby przybliżonej daty premiery.

Powstanie ekranizacja prequela Igrzysk śmierci - ilustracja #2
Czy ekranizacja nowej książki Suzanne Collins odniesie sukces na miarę filmowej serii Igrzyska śmierci?

Niektórych może dziwić ten pośpiech Lionsgate w ogłaszaniu planów ekranizacji powieści, która nawet jeszcze nie miała premiery. Sytuacja ta będzie jednak nieco mniej zaskakująca, gdy spojrzymy na box office. Cała filmowa saga Igrzyska śmierci zarobiła na świecie blisko 3 miliardy dolarów. Włodarze wytwórni mają zapewne nadzieję, że The Ballad of Songbirds and Snakes osiągnie podobny sukces. Oto co na temat nadchodzącej produkcji powiedział Joe Drake, prezes Lionsgate Motion Picture Group:

Nowa książka Suzanne była warta czekania. Oferuje ona wszystko, czego fani mogliby oczekiwać od Igrzysk śmierci, a jednocześnie otwiera nowe możliwości i wprowadza zupełnie nowe postaci. The Ballad of Songbirds and Snakes jest porywające i prezentuje niespotykane dotąd złożone wymiary tego uniwersum, które otwierają niesamowite możliwości filmowe. Jesteśmy podekscytowani, że możemy ponownie zająć się tą niezwykłą marką i nie możemy się doczekać rozpoczęcia produkcji.

  1. Oficjalna strona filmowego cyklu Igrzyska śmierci