Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2014, 13:17

autor: Sarge

Minecraft - pokazano modyfikowalny generator map z łatki 1.8

Nadchodząca aktualizacja 1.8 pecetowej wersji Minecrafta przyniesie ze sobą między innymi sporo opcji modyfikacji generowania wirtualnego świata. Studio Mojang udostępniło film prezentujący tę nowość w akcji.

Studio Mojang udostępniło materiał wideo prezentujący generator światów w pecetowej wersji gry Minecraft. Zostanie on wprowadzony w nadchodzącej aktualizacji 1.8. Opcja zwiększy wpływ gracza na wygląd wirtualnego świata. Otrzymamy szesnaście suwaków określających np. przeciętną wysokość terenu, natężenie gór i jaskiń, czy częstotliwość występowania różnych biomów. Bardziej zaawansowani gracze będą mogli skorzystać z możliwości własnoręcznego wpisania wartości liczbowych poszczególnych parametrów. Świat nadal będzie generowany losowo, ale w oparciu o podane dane. To pozwoli na znacznie łatwiejsze uzyskanie świata, jakiego oczekuje gracz. Oczywiście wszystkie dotychczasowe opcje tworzenia nowej rozgrywki pozostaną nienaruszone, więc nadal będziemy mogli zdać się na całkowitą losowość w kwestii generowanego obszaru.

Oprócz możliwości dostosowania kolejnych suwaków na określonym poziomie, twórcy przygotowali siedem gotowych ustawień. Definiują one ogólny wygląd świata (np. nastawienie na pasma górskie, jaskinie, wyspy, czy wodne tereny). W rozbudowanym generatorze będziemy mogli również ustalić poziom morza i pojawiające się struktury.

Data wydania aktualizacji 1.8 nie jest jeszcze znana, choć jeszcze w zeszłym miesiącu Jens Bergensten ze studia Mojang mówił o maju bieżącego roku. Patch dotyczy wersji pecetowej, choć Minecraft jest dostępny także na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz urządzeniach mobilnych korzystających z systemu iOS lub Android. Oprócz tego w przygotowaniu są edycje na PlayStation 4, Xboksa One oraz PlayStation Vita.

Minecraft to prawdziwy fenomen i jedna z najbardziej popularnych gier niezależnych ostatnich lat. Produkt osiągnął wielki sukces mimo archaicznej oprawy graficznej. W dużym stopniu pomogła w tym duża dowolność w kreowaniu wirtualnego uniwersum przez graczy. Zostajemy wrzuceni do losowo wygenerowanego świata zbudowanego z prostych sześcianów i możemy tak naprawdę zrobić wszystko, co nam się podoba.