Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2021, 14:28

autor: hexx0

Minecraft już dostępny w Game Passie

Minecraft jest już dostępny w usłudze Xbox Game Pass na PC. Posiadacze abonamentu Microsoftu mogą pobrać grę w dwóch wersjach – Java Edition i Bedrock Edition – które składają się na Minecraft PC Bundle. Samą subskrypcję można zaś wykupić za 4 zł na trzy miesiące.

Minecraft został oficjalnie udostępniony w ramach usługi Xbox Game Pass o godzinie 14:00. Wiele osób donosi jednak o problemach uniemożliwiających zabawę – takich jak komunikat „unable to update native launcher”. Pozostaje czekać, aż Microsoft umożliwi poprawne pobranie i uruchomienie gry.

Zgodnie z tym, o czym dowiedzieliśmy się podczas wydarzenia Minecraft Live 2021, gra Minecraft trafiła dziś do usługi Xbox Game Pass na PC (a więc także do XGP Ultimate). W ramach abonamentu dostępny jest pakiet Minecraft PC Bundle, na który składają się dwie wersje produkcji, czyli Java Edition i Bedrock Edition.

Trudno przewidzieć, jak długo tytuł pozostanie częścią subskrypcji, ale można mieć nadzieję, że jego obecność w niej będzie na tyle długa, iż fani zdążą sprawdzić zarówno nowości, które wprowadzi aktualizacja Caves and Cliffs Part 2, jak i zmiany przewidziane w zaplanowanej na 2022 rok wersji 1.19 Minecrafta, zatytułowanej The Wild. Więcej informacji na temat obydwu update’ów znajdziecie tutaj.

Przypominamy, że pecetową subskrypcję usługi Xbox Game Pass można obecnie wykupić na trzy miesiące za jedynce 4 złote. W ramach abonamentu będziecie mogli sprawdzić również takie gry, jak Age of Empires 4, Forza Horizon 5 czy – od 8 grudnia – Halo Infinite.

Warto też dodać, że pakiet Minecraft PC Bundle jest dostępny do kupienia w Microsoft Store. Jeśli posiadacie którąkolwiek wersję gry – Java lub Bedrock – drugą otrzymacie w prezencie.