Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2020, 13:00

autor: Frozen

Minecraft – gracze chcą pozostawienia żartu na Prima Aprilis na stałe

Fanom Minecrafta tak bardzo spodobał się tegoroczny primaaprilisowy żart studia Mojang, że chcą uczynienia z niego stałego elementu gry. Chodzi o możliwość generowania światów z dowolnego tekstu zapisanego w książce.

Minecraft – gracze chcą pozostawienia żartu na Prima Aprilis na stałe - ilustracja #1
Studio Mojang w tym roku trafiło swoim primaaprilisowym żartem w dziesiątkę.

Studio Mojang opublikowało na Prima Aprilis specjalną aktualizację do gry Minecraft o nazwie Snapshot 20w14. Wprowadza ona możliwość generowania nowych światów dowolnym tekstem. Wystarczy napisać cokolwiek w książce, wrzucić ją do portalu, a następnie samemu do niego wejść. Gra przeniesie nas wówczas do nowej unikalnej krainy, stworzonej wyłącznie na podstawie tego, co przelaliśmy wcześniej na wirtualny papier. Wygenerowanym w ten sposób światem możemy dzielić się z innymi graczami – wystarczy, że druga osoba wpisze w swojej książce dokładnie ten sam tekst, co my.

Pomysł spodobał się społeczności Minecrafta do tego stopnia, że wielu fanów zapragnęło, aby opcja generowania światów dowolnym tekstem zagościła w grze na stałe. Przykładowo: wpis użytkownika Triple A Frog na Twitterze, w którym apeluje do studia Mojang o pozostawienie żartu primaaprilisowego, zdobył już ponad 5,2 tys. polubień oraz 1,6 tys. podań dalej.

Update 20w14 dostępny jest dla wersji Minecraft: Java Edition. Aby móc zainstalować primaaprilisową aktualizację, należy w opcjach launchera, w zakładce „Instalacje”, zaznaczyć opcję „Snapshoty”.

  1. Oficjalna strona gry Minecraft
  2. Minecraft - poradnik do gry
  3. Najlepsze mody do gry Minecraft – niezłe modyfikacje do Minecrafta