Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2020, 17:58

autor: Entelarmer

Minecraft 1.17 przyniesie nowe, tajemnicze kamienie

Fani Minecrafta spekulują na temat nowości z nadchodzącej aktualizacji 1.17. Uwzględni to nowe rodzaje skał, rud etc., które – jak zauważyli teraz internauci – pokazano na zwiastunie Caves and Cliffs Update.

W ostatnim tygodniu fani Minecrafta byli rozpieszczani przez twórców. Najpierw maskotka marki dostała zaproszenie do bodajże największego crossovera w historii gier (ku zgrozie serwerów Twittera, przynajmniej zdaniem niektórych), a następnie zapowiedziano ogromną aktualizację. W atmosferze powszechnej ekscytacji łatwo było przegapić pewne szczegóły z materiału zapowiadającego uaktualnienie 1.17. Teraz jednak internauci zauważyli, że trailer Caves and Cliffs Update mógł pokazać niewspomniane przez twórców rodzaje skał. Na filmiku wypatrzono m.in. rzekome marmury, nacieki skalne oraz łupki, na co zwrócił uwagę użytkownik serwisu Reddit o pseudonimie Breakingerr.

Źródło: Reddit. - Minecraft 1.17 przyniesie nowe, tajemnicze kamienie - wiadomość - 2020-10-07
Źródło: Reddit.

Nowe bloki zawsze wzbudzają ekscytację społeczności skupionej wokół Minecrafta. Dość wspomnieć, że gracze od lat wielokrotnie sugerowali dodanie marmuru do gry. Aktualizacja 1.17 daje studiu Mojang znakomity pretekst do wprowadzenia tego typu nowości. W końcu uaktualnienie skupiające się – zgodnie z tytułem – na jaskiniach nie byłoby pełne, gdyby nie towarzyszyły mu nieobecne wcześniej rodzaje skał. Z tego samego powodu gracze przewidują pojawienie się nowych typów rud oraz kamieni szlachetnych. Oficjalnie wiemy m.in. o miedzi, ale grafika w serwisie Reddit sugeruje choćby powrót rubinów. Te miały pojawić się już dawno, ale ostatecznie zastąpiono je szmaragdami, co – jak zwraca uwagę autor wpisu – spotkało również płaczący obsydian (Crying Obsidian). Ten ostatni jednak ostatecznie trafił do gry, i to całkiem niedawno, bo 23 czerwca w aktualizacji Nether.

Minecraft 1.17 przyniesie nowe, tajemnicze kamienie - ilustracja #2
Na aktualizację jeszcze poczekamy, ale bohater Minecrafta nie będzie narzekał na brak zajęcia.

Pomijając względy estetyczne (czytaj: kolory bloków), nadchodzące geologiczne uaktualnienie mogłoby też przełożyć się na pewne zmiany w rozgrywce. Część internautów wspomina o opcji samodzielnego wytworzenia prochu strzelniczego, który mógłby znaleźć szersze zastosowanie w świecie gry. Jednak na razie to tylko spekulacje, a na ich potwierdzenie przyjdzie nam długo czekać. Aktualizacja Caves and Cliffs zadebiutuje najwcześniej dopiero w połowie 2021 roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach