Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2013, 12:59

autor: qjin

Might & Magic: Heroes VI - Cienie Mroku debiutuje na polskim rynku

Dzisiaj odbyła się premiera samodzielnego dodatku do gry Might & Magic: Heroes VI, zatytułowanego Cienie Mroku. Produkcja ukazała się w pełnej polskiej wersji językowej (dubbing) tylko na pecetach.

Historia Cieni Mroku będzie kręcić się wokół Raelaga, mrocznego elfa - Might & Magic: Heroes VI - Cienie Mroku debiutuje na polskim rynku - wiadomość - 2013-05-02
Historia Cieni Mroku będzie kręcić się wokół Raelaga, mrocznego elfa

2 maja to dzień zarówno światowej, jak i polskiej premiery Cieni Mroku, nowego rozszerzenia do Might & Magic: Heroes VI – turowej strategii w świecie fantasy. Dodatek nie wymaga do uruchomienia podstawowej wersji gry i został wydany, podobnie jak poprzednie rozszerzenia, z polskim dubbingiem.

Cienie Mroku (Shades of Darkness) zostały wycenione na 69,90 zł. Jeśli nie mieliście okazji zagrać w szóstą odsłonę popularnej serii Heroes of Might & Magic, firma Ubisoft, wydawca gry, przygotowała dla Was kompletną edycję, zawierającą podstawkę i wszystkie wydane rozszerzenia, włącznie z dzisiaj debiutującym. Sugerowana cena zestawu została ustalona na poziomie 169,90 zł.

Niezbadane tereny Ashan czekają na graczy! - Might & Magic: Heroes VI - Cienie Mroku debiutuje na polskim rynku - wiadomość - 2013-05-02
Niezbadane tereny Ashan czekają na graczy!

Might & Magic: Heroes VI – Cienie Mroku to trzeci z kolei dodatek, jednak w przeciwieństwie do Pirates of the Savage Seas i Danse Macabre nie wymaga posiadania podstawowej wersji gry. Wprowadza do rozgrywki zupełnie nową frakcję, Lochy (ang. Dungeon), kierowaną przez mroczne elfy. Fabuła opowiada o losach Raelaga, znanego z „piątki” potężnego czarnoksiężnika, który był niegdyś prawą ręką Władcy Demonów. Nowe przygody to kolejne obszary krainy Ashan do zbadania czy dodatkowe jednostki, pomagające w walce rozgrywającej się w turach. Po więcej szczegółów na temat Shades of Darkness odsyłamy do załączonego w newsie filmiku zakulisowego z polskimi napisami:

Wersję pecetową Cieni Mroku możecie również nabyć w Sklepie Gry-OnLine w pełnej polskiej wersji językowej.

Firma Ubisoft powierzyła opracowanie szóstych „Heroesów” nowemu studiu, Black Hole Games, znanemu z takich produkcji jak Warhammer: Mark of Chaos czy Armie Exigo. Twórcy „nie próbowali stworzyć klona słynnej trójki, ale na jej bazie opracować grę świeżą i interesującą” – możecie przeczytać w naszej recenzji autorstwa UV-a.(ocena 8.5/10). Mimo pozytywnych opinii na temat podstawki wydawca zlecił opracowanie dodatków mniej zasłużonym zespołom – Limbic Entertainment i Virtuos. Jakie są tego rezultaty? Piratów Dzikiego Morza oceniliśmy na 6/10, natomiast Danse Macabre7/10. Czy tę tendencję zwyżkową utrzyma najnowsze rozszerzenie?

Ostatnia aktualizacja: 2013-05-02

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Might & Magic: Heroes VI - Cienie Mroku

Might & Magic: Heroes VI - Cienie Mroku