Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2023, 16:30

Microsoft ujawnił grę Superman od Sony? Chodziło raczej o Spider-Mana

Przedstawiciele Microsoftu w odpowiedzi do brytyjskiego Urzędu ds. Konkurencji i Rynków wspomnieli o grze Superman dostępnej na konsolach PlayStation. Wygląda na to, że popełnili błąd.

Źródło fot. Insomniac Games.
i

Superman zwykł mawiać, że z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność. A może był to Spider-Man (lub ktoś z jego otoczenia)? Podobne wątpliwości mogli mieć prawnicy Microsoftu, którzy najpewniej pomylili słynnych superbohaterów w niedawnej odpowiedzi wystosowanej do brytyjskiego Urzędu ds. Konkurencji i Rynków (CMA).

Żarty na bok, błąd pojawił się w kolejnym dokumencie związanym z przejęciem firmy Activision Blizzard. Na jego jedenastej stronie możemy wyczytać, że jednym z tytułów ekskluzywnych dla konsol marki PlayStation jest jakoby gra Superman. Wbrew pozorom, przedstawiciele Microsoftu nie zdradzili przypadkowo nowej produkcji zespołów zarządzanych przez PlayStation Studios – najwyraźniej doszło do zwyczajnego przejęzyczenia. Świadczy o tym fakt, że pozycja wymieniana jest obok God of War z 2018 roku, jako dzieła od dawna dostępne dla użytkowników konsol. Takiego zdania jest m.in. znany dziennikarz Jason Schreier.

Wszystko wskazuje na to, że prawnicy Microsoftu mieli na myśli grę Marvel's Spider-Man oraz jej nadchodzącą kontynuację. W dalszej części dokumentu druga część cyklu tworzonego przez studio Insomniac Games wspomniana została jeszcze kilkukrotnie w kontekście potencjalnych hitów dostępnych na konsolach PlayStation.

Jeśli zastanawiacie się, dlaczego Microsoft rozprawia o produkcjach Sony Interactive Entertainment, to przypominam, że zdaniem giganta z Redmond japońska firma zdominowała rynek konsol. Ma to dowodzić, iż przejęcie Activision Blizzard nie zaszkodzi konkurencyjności całej branży.

Oczywiście pomyłki się zdarzają i nawet takie przejęzyczenie nie powinno nas dziwić. Mimo to w kontekście prawników Microsoftu nie mogę pozbyć się z głowy nieco uszczypliwego obrazka z Pam Beesly z serialu Biuro mówiącą, że „to są te same zdjęcia”. W końcu obaj bohaterowie są super, prawda?

Krzysztof Kałuziński

Krzysztof Kałuziński

W dzieciństwie pisał opowiadania fantasy, katował Pegasusa, a potem peceta. Pasje przekuł w zawód redaktora portalu dla graczy prowadzonego z przyjacielem, jak również copywritera oraz doradcy w sklepie z konsolami. Z czasem zaczął zastanawiać się, czy jest dla niego miejsce w większej redakcji. W efekcie trafił do newsroomu GRYOnline.pl. Nie boi się podejmowania różnych tematów, choć preferuje wiadomości o niezależnych produkcjach w stylu Disco Elysium. Nie przepada za to za remake'ami i growymi tasiemcami. Od dziecka chciał napisać powieść, choć zdecydowanie lepiej tworzy mu się jej bohaterów niż fabułę. Pewnie dlatego tak pokochał RPG-i (papierowe i wirtualne). Wychowały go lata 90., do których chętnie by się przeniósł. Uwielbia filmy Tarantino, za sprawą Mad Maksa i pierwszego Fallouta zatracił się w postapo, a Berserk przekonał go do dark fantasy. Dziś próbuje sił w e-commerce i marketingu, jednocześnie wspierając zespół w weekendy. Dzięki temu wciąż może kultywować dawne pasje.

więcej