Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2023, 06:39

autor: Adrian Werner

Assetto Corsa 2 wciąż w drodze; jest bliżej, niż mogło się wydawać

Studio Kunos Simulazioni poinformowało, że Assetto Corsa 2 ukaże się wiosną przyszłego roku. Ujawniono również zaktualizowane wyniki sprzedaży serii.

Źródło fot. Kunos Simulazioni. Screen z gry Assetto Corsa Competizione.
i

Studio Kunos Simulazioni podzieliło się z fanami informacjami na temat postępów w pracach nad grą Assetto Corsa 2, czyli kontynuacją popularnego symulatora wyścigów z 2014 r.

  1. Premiera AC2 ma nastąpić wiosną 2024 roku.
  2. Taki termin jest miłym zaskoczeniem. Kunos Simulazioni nie jest wielkim zespołem, więc wielu fanów spodziewało się opóźnień. Gdy zapowiadano sequel dwa lata temu, była mowa o premierze w 2024 r., ale nawet najwięksi optymiści zakładali, że będzie to końcówka przyszłego roku, a nie jego pierwsza połowa.
  3. Twórcy pochwalili się także, że do końca ubiegłego roku sprzedaż marki (wliczając w to DLC) przekroczyła 28 mln egzemplarzy, a przychody z serii przebiły próg 104 mln euro.
  4. Wszystkie te informacje znalazły się w nowym raporcie finansowym grupy Digital Bros IR, która od 2017 roku jest właścicielem studia Kunos Simulazioni.

Na razie o Assetto Corsie 2 nie wiemy praktycznie nic. Nie podano nawet platform sprzętowych, na które zmierza ta gra. Poprzednie odsłony wpierw debiutowały na PC, a dopiero po jakimś czasie ukazywały się wersje konsolowe, więc spodziewamy się, że tym razem może być podobnie.

Przypomnijmy, że markę zapoczątkowała premiera pierwszej Assetto Corsy w 2013 roku w Steam Early Access. Gra opuściła wczesny dostęp w 2014 r. Pięć lat później zadebiutowała kolejna odsłona serii w postaci Assetto Corsy Competizione, która była oficjalną grą serii wyścigów Blancpain GT organizowanych przez SRO Motorsports Group. Z kolei w 2021 roku ukazała się Assetto Corsa Mobile, która trafiła wyłącznie na urządzenia mobilne z systemami iOS. Tę produkcję opracowało studio Digital Tales

  1. Kunos Simulazioni – oficjalna strona studia

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej