Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2021, 09:33

autor: Adrian Werner

Microsoft może planować przejęcie autorów Dying Light 2

Pojawiły się plotki sugerujące, że następnym zakupem firmy Microsoft może być rodzime studio Techland, czyli autorzy serii Dying Light, Dead Island oraz Call of Juarez.

Jednym z najgłośniejszych wydarzeń ubiegłego roku w branży gier było wykupienie przez koncern Microsoft firmy ZeniMax Media (w skład której wchodzi Bethesda Softworks) za 7,5 mld dolarów. Od pewnego czasu krążą plotki, że nie będzie to ostatni zakup giganta z Redmond. Teraz pojawiły się doniesienia, że jednym z kandydatów do przejęcia jest Techland, czyli polskie studio pracujące obecnie nad Dying Light 2.

Źródłem tych spekulacji jest youtuber Jeremy Penter, znany również jako ACG. W niedawnym wydaniu podcastu Defining Duke zdradził on, że Microsoft szykuje się do kolejnego zakupu. Insider Shpeshal Ed, czyli Nick Baker, popytał u swoich źródeł i jest przekonany, że chodzi właśnie o Techland.

Doniesienia Nicka Bakera nie zawsze znajdowały pokrycie w rzeczywistości, więc do tych najnowszych należy podchodzić z dużym dystansem. W ostatnich miesiącach jego informacje najczęściej okazywały się jednak prawdziwe. Miał rację m.in. odnośnie powrotu marki Perfect Dark czy przejęcia studia Gearbox Entertainment przez Embracer Group.

Warto przypomnieć, że plotki o planach wykupienia polskiego studia przez giganta z Redmond pojawiały się już w 2019 i 2020 roku, ale wtedy były dementowane przez Techland. Od tego momentu upłynęło jednak sporo czasu, a Microsoft zaczął znacznie bardziej agresywnie inwestować w zakupy studiów deweloperskich.

Prace nad Dying Light 2 są na zaawansowanym etapie, a gra zmierza na PC, Xboksa Series X/S i PlayStation 5. Przy poprzednich zakupach Microsoft nie kasował wersji na konsole firm Sony, które już znajdowały się w produkcji, więc nawet jeśli firma przejmie studio Techland, to spodziewamy się, że Dying Light 2 mimo to trafi na PS5.

  1. Widzieliśmy Dying Light 2 i bardzo nam się spodobało!
  2. Strona internetowa serii Dying Light