Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 25 maja 2013, 14:53

autor: Olek

Microsoft chce nagradzać za oglądanie telewizji

Gigant z Redmond nie przestaje zaskakiwać. Jeśli komuś mało telewizyjnych funkcji w zapowiedzianej niedawno konsoli Xbox One, to Microsoft ma w zanadrzu jeszcze jeden pomysł – system nagród i osiągnięć przyznawanych widzom za oglądanie programów i reklam.

Wydaje się, że Microsoft opatentował sposób na zwiększenie efektywności przekazów reklamowych. - Microsoft chce nagradzać za oglądanie telewizji - wiadomość - 2013-05-25
Wydaje się, że Microsoft opatentował sposób na zwiększenie efektywności przekazów reklamowych.

Jak donosi serwis GamesIndustry International, w listopadzie ubiegłego roku Microsoft złożył wniosek patentowy, którego przedmiotem jest system nagradzania widzów za aktywne oglądanie przekazów telewizyjnych. Całość przypominać ma doskonale znane użytkownikom konsoli Xbox 360 „osiągnięcia”, przy czym nagrodami mogłyby być punkty rankingowe, wirtualne przedmioty (np. nowe stroje dla awatarów), punkty MS do wydania na gry i płatne materiały, a nawet zupełnie realne dobra konsumpcyjne.

Podstawowym założeniem projektowanego rozwiązania ma być zachęcenie widzów do aktywnego odbioru konkretnych treści poprzez powiązanie ich z nagrodami. Miałoby to wpływać nie tylko na preferencje i przyzwyczajenia, ale także otwierać nowe możliwości dla rynku reklamowego.

Inżynierowie z Microsoftu chcą pójść jeszcze dalej i zintegrować system z możliwościami kontrolera Kinect. W tej sytuacji, aby uzyskać nagrodę, widzowie musieliby podczas oglądania materiału na przykład wykonywać wskazane czynności. Ponadto kontroler na bieżąco sprawdzałby, czy dana osoba znajduje się w pomieszczeniu, albo czy korzysta z określonego produktu.

Nie wiadomo kiedy system nagród za oglądanie telewizji mógłby zostać wprowadzony na rynek. Warto jednak zwrócić uwagę, że zapowiadając konsolę Xbox One kierownictwo Xboksa wspominało o rozszerzonym systemie osiągnięć, co zwiastuje, że najprawdopodobniej rozwiązanie to pojawi się wraz z nową wersją usługi Xbox Live.

  1. Konsola Xbox One - pierwsze informacje, specyfikacja, kontroler, gry
  2. Microsoft ujawnił konsolę Xbox One
  3. Xbox One, czyli wszystko w jednym
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.