Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2013, 17:15

autor: Adrian Werner

Na pecety zmierza strzelanka Halo Bootcamp

Według najnowszych doniesień na pecety zmierza nowa gra z cyklu Halo zatytułowana Bootcamp. Firma Microsoft potwierdziła fakt istnienia tego projektu, ale nie ujawniła na razie żadnych konkretów na jego temat.

Wiele wskazuje na to, że marka Halo powróci na pecety. - Na pecety zmierza strzelanka Halo Bootcamp - wiadomość - 2013-05-25
Wiele wskazuje na to, że marka Halo powróci na pecety.

Seria Halo to jeden ze znaków rozpoznawczych urządzeń z rodziny Xbox. Cykl ten jest jednym z powodów, dla których gracze kupują te konsole, więc nie dziwi to, że od dłuższego czasu kolejne części nie ukazują się na pecetach. Ostatnią odsłoną, która zawitała na komputery było Halo 2 z 2006 roku. Teraz jednak wiele wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości marka powróci na PC.

Źródłem plotek jest organizacja zajmująca się ustalaniem kategorii wiekowych dla gier w Korei Południowej. W jej bazie danych znaleziono pecetową produkcję zatytułowaną Bootcamp. Według opisu ma ona być strzelanką osadzoną w uniwersum Halo, w której akcja ukazana zostanie zza pleców kierowanej przez gracza postaci. Firma Microsoft zazwyczaj nie komentuje plotek, ale o dziwo w tym przypadku potwierdziła istnienie projektu. Stwierdziła również, że tytuł ten nie jest związany z trylogią zapoczątkowaną przez Halo 4. Niestety, nie podzielono się żadnymi innymi konkretami na ten temat.

Oczywiście ciężko sobie wyobrazić, że Microsoft zainwestuje w tradycyjną wysokobudżetową produkcję pecetową. Możemy raczej spodziewać produkcji nakierowanej wyłącznie na rozgrywki sieciowe. Mamy nadzieję, że firma nie każe nam czekać zbyt długo na pierwsze konkretne informacje odnośnie tego projektu.

Na pecety zmierza strzelanka Halo Bootcamp - ilustracja #2

Warto przypomnieć, że ostatnimi czasy marka Halo rozwija się w imponującym tempie. Na niedawnej konferencji Microsoftu zapowiedziano serial telewizyjny osadzony w tym uniwersum. Jego producentem będzie Steven Spielberg.

Ponadto w marcu tego roku do księgarni trafiła powieść Halo: Silentium, będąca trzecią częścią trylogii, której autorem jest utytułowany pisarz science-fiction Greg Bear. Seria osadzona jest sto tysięcy lat przed wydarzeniami z gier i opowiada o losach rasy znanej jako Forerunners, która zbudowała gigantyczne kosmiczne struktury typu Halo.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.