Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2013, 13:10

autor: Olek

Fight Night – bokserska seria poszła w odstawkę

Koncern Electronic Arts nie planuje w najbliższym czasie kolejnej odsłony cyklu Fight Night. Priorytetem jest bowiem adresowana na konsole nowej generacji gra EA Sports UFC i na niej skupia się zespół deweloperski studia EA Canada.

Na nową grę z cyklu Fight Night przyjdzie jeszcze poczekać. - Fight Night – bokserska seria poszła w odstawkę - wiadomość - 2013-05-25
Na nową grę z cyklu Fight Night przyjdzie jeszcze poczekać.

Wygląda na to, że miłośnicy wirtualnych pojedynków bokserskich muszą uzbroić się w cierpliwość. Andrew Wilson, szef firmy EA Sports przyznał w rozmowie z serwisem IGN, że seria Fight Night znalazła się na bocznicy. Spora część ekipy deweloperskiej studia EA Canada, która stworzyła wydaną dwa lata temu grę Fight Night Champion, obecnie zajęta jest pracami nad EA Sports UFC.

Powodem czasowego (jak można przypuszczać) wstrzymania rozwoju cyklu Fight Night jest spadek popularności boksu jako dyscypliny sportowej. Z drugiej strony, systematycznie rośnie zainteresowanie pojedynkami w formule MMA (mieszane sztuki walki – przyp. red.) i stąd decyzja „elektroników” o zmianie priorytetów. Przymiarką była wydana w 2010 roku gra EA Sports MMA. W ubiegłym roku firma EA Sports przejęła od koncernu THQ licencję UFC, co otworzyło drzwi do rozpoczęcia prac nad EA Sports UFC.

„Czy widzę przyszłość dla marki Fight Night? Z pewnością tak. Ale obecnie UFC jest tym, na czym spoczywa nasza uwaga w sportach walki” – wyjaśnia Andrew Wilson z EA Sports.

Fight Night – bokserska seria poszła w odstawkę - ilustracja #3Przypomnimy, że seria Fight Night zadebiutowała w 2004 na konsolach PlayStation 2 i Xbox. Do tej pory cykl doczekał się pięciu odsłon, z których ostatnia – Fight Night Champion ukazała się w 2011 roku w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 oraz smartfony pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego iOS.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Fight Night