Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2020, 14:05

MicroProse zapowiada symulator bombowca z II wojny światowej

Firma MicroProse zapowiedziała grę The Mighty Eighth, w ramach której samotnie bądź z przyjaciółmi będzie można poprowadzić potężne bombowce B-17 oraz B-24 z czasów II wojny światowej.

Zespół reaktywowanego niedawno MicroProse zdecydowanie nie próżnuje. Ostatnio otrzymaliśmy zapowiedzi trzech gier z około dwudziestu które znajdą się wkrótce w katalogu firmy. Teraz przyszedł czas na prezentację kolejnej. Jest nią The Mighty Eighth, czyli kolejna odsłona popularnego niegdyś cyklu symulatorów bombowców z czasów II wojny światowej.

MicroProse zapowiada symulator bombowca z II wojny światowej - ilustracja #1
The Mighty Eighth pozwoli się poczuć jak członek załogi bombowca z okresu II wojny światowej.

W swoich założeniach The Mighty Eighth przypomina odrobinę Star Trek: Bridge Crew z 2017 roku. Sercem zabawy będzie tryb kooperacyjny dla maksymalnie dziesięciu osób (choć pojawi się również opcja gry solowej). Każda z nich wcieli się w członka załogi któregoś z dwóch amerykańskich bombowców, które powinny być doskonale znane wszystkim pasjonatom lotnictwa oraz II wojny światowej – B-17, nazywanego również „latającą fortecą”, oraz B-24 Liberator – i otrzyma konkretną funkcję. Jeden gracz będzie odpowiedzialny za nawigację, inny za komunikację radiową, inny za pilotowanie, inny za naprawy, jeszcze inny za obronę przed wrogimi samolotami itp. Odpowiednie zgranie całej ekipy będzie kluczem do sprostania nawet najtrudniejszym wyzwaniom, do których możemy zaliczyć precyzyjne bombardowanie wyznaczonych celów, nawigację podczas ciemnych, bezksiężycowych nocy czy trzymanie formacji pod ostrzałem dział przeciwlotniczych.

MicroProse zapowiada symulator bombowca z II wojny światowej - ilustracja #2
W The Mighty Egihth przyjdzie nam się zmierzyć również z tego typu kryzysowymi sytuacjami.

The Mighty Eighth jest tworzone z myślą o urządzeniach VR. Mamy jednak dobrą wiadomość dla osób, które nie posiadają odpowiednich gogli bądź nie są przekonane do tej technologii – pojawi się również opcja bardziej tradycyjnej zabawy.

Wraz z zapowiedzią The Mighty Eighth studio MicroProse zaprezentowało również kilka screenów pochodzących prosto z nadchodzącej gry. Część z nich znajdziecie poniżej. Pozostałe są dostępne na oficjalnej stronie tytułu.

Jak na razie nie wiemy, kiedy The Mighty Eighth zadebiutuje na rynku. Jeśli jednak powyższa zapowiedź sprawiła, że już teraz chcielibyście zasiąść za sterami potężnego bombowca z drugiej wojny światowej, to zawsze możecie kupić poprzednią odsłonę cyklu, czyli B-17 Flying Fortress: The Mighty 8th z 2000 roku. Jest ona dostępna na Steamie i GOG-u.

  1. Oficjalna strona studia MicroProse