Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka The Mighty Eighth VR (PC)
OkładkaThe Mighty Eighth VR (PC)

The Mighty Eighth VR PC

Pierwszoosobowy symulator członka załogi bombowca z okresu II wojny światowej, w którym wraz z innymi graczami musimy osiągać wyznaczone cele misji, dbać o stan samolotu i nie dać się zestrzelić. Za powstanie The Mighty Eighth odpowiada firma MicroProse.

Symulacje | FPP | II wojna światowa | samoloty | kooperacja | historyczne | rzeczywistość wirtualna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Mighty Eighth VR Premiera PC

2023

Steam

2023

producent: MicroProse wydawca: MicroProse Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisyAngielskie napisy

The Mighty Eighth to kooperacyjny symulator załogi bombowca osadzony w czasie II wojny światowej, w którym sukces powierzonych misji wymaga współpracy z innymi graczami. Za grę odpowiada studio MicroProse, specjalizujące się w rozmaitych realistycznych symulatorach związanych z działaniami wojsk w czasie II wojny światowej, takich jak Sea Power czy Second Front.

Fabuła

Akcja The Mighty Eighth rozgrywa się w czasie II wojny światowej, gdzie wcielamy się w jednego z 10 członków załogi bombowca B-17 lub B-24 Liberator należącego do podniebnej tytułowej Ósmej Armii Powietrznej Stanów Zjednoczonych, utworzonej 22 lutego 1942 roku. Przed nami szereg misji obejmujących zrzucanie bomb w wyznaczonym miejscu w celu przechylenia szali zwycięstwa na stronę Aliantów.

Mechanika

The Mighty Eighth to realistyczny symulator załogi samolotu, który nastawiony jest przede wszystkim na współpracę. Bombowce B-17 B-24 to duże i śmiercionośne fortece, jednak w pojedynkę nic tu nie ugramy. Przestworza zmieniły się w pole walki i przeciwnicy znają potencjał naszej maszyny, dlatego niejednokrotnie stajemy się celem ich ataku. W zależności od przydzielonej roli przed nami możliwość sterowania maszyną jako kapitan samolotu czy drugi pilot, gdzie wymagana jest dobra znajomość kokpitu i spora odporność na stres. Inna opcja to dbanie o komponenty samolotu uszkodzone wskutek ostrzału przeciwnika. Tu musimy być szybcy i sprawni, jednocześnie dobrze znając rozmieszczenie konkretnych podzespołów i sposobów na ich naprawę.

Akcja w The Mighty Eighth ze względu na widok z pierwszej osoby i czas rozgrywanej akcji jest dynamiczna i jednocześnie wymagająca, bo od początku do końca stawia na realizm i umiejętność gry drużynowej.

Kwestie techniczne

The Mighty Eighth to trójwymiarowa gra tworzona przede wszystkim z myślą o wirtualnej rzeczywistości mającej zapewnić większą immersję, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby gracze nieposiadający takiego sprzętu również mogli wziąć udział w zabawie.

Ostatnia modyfikacja 17 czerwca 2020

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-10  

Wymagania wiekowe The Mighty Eighth VR: 16+

The Mighty Eighth VR Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti lub lepsza
  • Windows 10 64-bit