Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2020, 12:00

autor: Froozyy

Odrodzone MicroProse ma w przygotowaniu ok. 20 gier

Bill Stealey - współzałożyciel dawnego MicroProse - podczas konferencji online poinformował, że odrodzona firma pod przywództwem Davida Lagettie ma obecnie w przygotowaniu około 20 różnych gier.

Odrodzone MicroProse ma w przygotowaniu ok. 20 gier - ilustracja #1
Jedna z grafik koncepcyjnych udostępniona przez firmę MicroProse. / Źródło: Twitter – MicroProse.

Na początku września zeszłego roku świat obiegła informacja o powrocie firmy MicroProse, która na przełomie lat 80. i 90. stworzyła kilkadziesiąt najpopularniejszych symulatorów i gier strategicznych. Obecnie prawa do marki posiada autor jednego z największych środowisk symulujących z otwartym światem - David Lagettie – który wcześniej poinformował, że teraz jego głównym celem jest powrót do korzeni firmy. Pierwsze gry odrodzonego MicroProse mają pojawić się w 2020 roku, a jak się okazuje, deweloperzy mają w przygotowaniu około dwadzieścia produkcji.

Taką informację podczas konferencji online dla serwisu Pocket Gamer podał współzałożyciel dawnego MicroProse - Bill Stealey.

Jeśli podobały ci się gry dawnego MicroProse, to spodoba ci się także wszystkoc co nadchodzi od odrodzonego MicroProse. Nie pozwolono mi o tym mówić, ale widziałem listę gier w przygotowaniu i jest na niej około dwadzieścia bardzo dobrze wyglądających tytułów, które oryginalnie pojawiły się dzięki dawnemu MicroProse.

Niestety, do tej pory nadal wiemy tylko, że pierwszą grą, którą ma wydać nowe MicroProse, będzie Warbirds 2020. Według wcześniejszych informacji miała ona pojawić się jeszcze w pierwszym kwartale tego roku. Na zapowiedzi kolejnych tytułów oraz dodatkowe szczegóły musimy jeszcze poczekać.