Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2020, 11:33

autor: Froozyy

Pierwsze gry odrodzonego MicroProse pojawią się w 2020 roku

Firma MicroProse, którą obecnie kieruje David Lagettie, poinformowała właśnie, że jej pierwsze nowe produkcje ukażą się w 2020 roku. Na konkretne informacje musimy jeszcze poczekać, ale od pewnego czasu wiemy, że najbliższym tytułem ma być Warbirds 2020.

Na początku zeszłego roku prawa do marki MicroProse, która na przełomie lat 80. i 90. stworzyła jedne z najpopularniejszych symulatorów i gier strategicznych na świecie, zostały wykupione przez Davida Lagettiego (twórcę jednego z największych symulatorów z otwartym światem – TitanIM). Kilka miesięcy później w udzielonym wywiadzie David poinformował, że jego głównym celem jest powrót do korzeni i produkcja wysokiej jakości gier strategicznych oraz symulatorów.

Pierwsza gra odrodzonej firmy MicroProse jest coraz bliżej. - Pierwsze gry odrodzonego MicroProse pojawią się w 2020 roku - wiadomość - 2020-01-26
Pierwsza gra odrodzonej firmy MicroProse jest coraz bliżej.

Już wtedy pojawiła się również informacja, że pierwszy tytuł – Warbirds 2020 – ukaże się pod koniec 2019 roku lub w pierwszym kwartale 2020 roku. I mimo że w tym temacie wciąż nie dostarczono żadnych konkretnych informacji, to MicroProse, za pomocą swojego konta na Twitterze, zapewnia fanów, że to właśnie rok 2020 będzie okresem, w którym zostaną wydane pierwsze gry odrodzonej firmy. Na szczegółowe informacje jednak będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać.