Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2018, 09:32

autor: Adrian Werner

Metro Exodus - demo z E3 2018

Studio 4A Games opublikowało 17-minutową prezentację Metro Exodus opatrzoną komentarzem. Materiał pozwala zobaczyć grę w akcji i dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy o systemie uzbrojenia.

Do świata Metro powrócimy dopiero w lutym przyszłego roku. - Metro Exodus - demo z E3 2018 - wiadomość - 2018-06-13
Do świata Metro powrócimy dopiero w lutym przyszłego roku.
METRO EXODUS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: 4A Game
  2. Wydawca: Deep Silver
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 22 lutego 2019 r.

Konferencje wydawców i producentów konsol już za nami. Raczej nie powinniśmy się już spodziewać zapowiedzi żadnych nowych projektów. Trwające wciąż targi E3 mają jednak do zaoferowania wiele innych atrakcji. Najważniejszymi z nich są obszerne zapisy rozgrywki z nadchodzących gier. Jeden z godnych uwagi materiałów tego typu pochodzi z dema Metro Exodus, czyli postapokaliptycznego FPS-a autorstwa studia 4A Games.

Filmik trwa ponad siedemnaście minut i pozwala wyrobić sobie opinię o kierunku, w którym zmierza gra. Zapis rozgrywki opatrzony jest komentarzem twórców.

Autorzy dokładnie omówili zmiany, jakie zajdą w systemie uzbrojenia. Gracze otrzymają dostęp do rozbudowanego systemu craftingu i wielu opcji modyfikacji śmiercionośnych zabawek. Podczas zabawy stan broni będzie ulegał powolnego pogorszeniu, m.in. z powodu gromadzenia się brudu i pyłu, co doprowadzi do degradacji jakości sprzętu, np. powodując częstsze zacinanie się. Dlatego utrzymywanie uzbrojenia w dobrym stanie technicznym wymagać ma regularnego czyszczenia.

Każdy typ broni będzie można modyfikować, montując i wymieniając elementy w pięciu punktach. Przykładowo, możliwe ma być zmienianie luf czy kolb. Pozwoli to wpływać na takie aspekty uzbrojenia jak, zadawane obrażenia, celność, stabilność, pojemność magazynku czy szybkostrzelność.

Bronie będziemy mogli modyfikować wszędzie, gdyż wymagać ma to tylko plecaka. Natomiast stoły warsztatowe dodatkowo pozwolą nam za pomocą craftingu tworzyć amunicję i granaty. Ponadto pojawi się opcja ulepszania pancerza i zegarka.

Przypomnijmy, że Metro Exodus zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Na konferencji firmy Microsoft, zorganizowanej z okazji targów E3, dowiedzieliśmy się, że gra ukaże się 22 lutego 2019 r.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Graliśmy w Metro Exodus – słowiańskie postapo nie wybacza
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Metro Exodus

Metro Exodus