Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2013, 17:57

autor: qjin

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain na zapisie rozgrywki z Xboksa One

W sieci udostępniono kolejny zapis rozgrywki z Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, zawierający fragmenty z pierwszego pokazu podczas targów Tokyo Game Show. Tym razem materiał wideo prezentuje gameplay z gry włączonej na Xboksie One.

Co prawda, w pierwszej połowie świeżo opublikowanego filmiku prezentującego rozgrywkę w Metal Gear Solid V: The Phantom Painfragmenty znane z poprzedniego grywalnego dema pokazywanego podczas tegorocznej edycji Tokyo Game Show, to dalsza część ukazuje misję, w której Big Boss przemyka do bazy wroga za dnia. Nowy materiał, podobnie jak poprzedni, został opatrzony komentarzem Hideo Kojimy, ojca serii, ale tym razem grę uruchomiono nie na PlayStation 4, tylko na konsoli nadchodzącej generacji firmy Microsoft.

Gra powstaje na zaawansowanym silniku FOX Engine - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain na zapisie rozgrywki z Xboksa One - wiadomość - 2013-09-23
Gra powstaje na zaawansowanym silniku FOX Engine

Na prezentacji przedstawiono nie tylko część skradankową, ale również nie obyło się bez strzelanin, okładania przeciwników pięściami czy ucieczki przed ciężkimi pojazdami wroga. Trzeba przyznać, że oprawa wizualnego nowego Metal Gear Solid prezentuje się bardzo okazale, nie tylko w scenach rozgrywających się nocą, ale także za dnia. Zgodnie z tym, co usłyszeliśmy wcześniej z ust Hideo Kojimy – całość nie została w żadnym stopniu wyreżyserowana na potrzeby targów Tokyo Game Show, a rozgrywka ma bardzo często zaskakiwać nas nieprzewidywalnością.

Sztuczna inteligencja przeciwników ma być nieprzewidywalna – jej próbkę możecie zobaczyć na gameplayach z TGS - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain na zapisie rozgrywki z Xboksa One - wiadomość - 2013-09-23
Sztuczna inteligencja przeciwników ma być nieprzewidywalna – jej próbkę możecie zobaczyć na gameplayach z TGS

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain wprowadzi po raz pierwszy w historii cyklu otwarty świat, dając graczom swobodę, jakiej jeszcze nie zasmakowaliśmy w grach z tej serii. Jedną z nowości ma być kreator własnych misji, choć na tę chwilę nie poznaliśmy jeszcze szczegółów działania tej funkcji poza informacją, że posłużą nam do tego urządzenia mobilne, ze smartfonami włącznie. Jest to rozwiązanie, po jakie sięga coraz więcej producentów przy swoich tytułach (vide Ubisoft przy Watch Dogs czy The Division).

Produkcja ukaże się na konsolach obecnej (PlayStation 3, Xbox 360) i przyszłej generacji (PlayStation 4, Xbox One). W planach jest również wydanie gry na PC, ale twórcy na razie nie skupiają się na niej, więc posiadacze komputerów raczej nie mają co liczyć na premierę piątego Metal Gear Solid w 2014 roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.