Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2016, 18:15

autor: Vergil

Mass Effect: Andromeda – nowy zwiastun i informacje o grze [AKTUALIZACJA: Kolejna dawka wiadomości]

Na kilka godzin przed rozpoczęciem tegorocznej edycji N7 Day, światło dzienne ujrzały nowe informacje na temat Mass Effect: Andromeda – poznaliśmy również oficjalny wygląd okładki, zarówno w wersji na komputery osobiste, jak i edycji zmierzającej na PlayStation 4 oraz Xboksa One.

AKTUALIZACJA 2:

Electronic Arts wystartowało z oryginalną kampanią promocyjną – mowa o tak zwanej „Inicjatywie Andromeda”, której oficjalna strona internetowa pozwala wczuć się w klimat gry, zapoznać się z zadaniami, jakie będą na nich czekać w odległej galaktyce oraz przypomnieć sobie historię podboju kosmosu. Cel międzygalaktycznej podróży to dokładne zbadanie znajdującej się w Galaktyce Andromedy Gromady Helejosa i znalezienie nowego domu dla ludzkości. Całość jest opisywana jako najambitniejsze przedsięwzięcie, na jakie kiedykolwiek porwali się mieszkańcy Drogi Mlecznej.

AKTUALIZACJA 1:

BioWare podzieliło się z graczami kolejną porcją konkretów na temat Mass Effect: Andromeda. Zacznijmy od tego, że kolejnego materiału prezentującego rozgrywkę doczekamy się podczas tegorocznej edycji imprezy The Game Awards, która odbędzie się pierwszego grudnia. Ponadto, dowiedzieliśmy się, że w grze powrócą znane z Mass Effect 2 misje lojalnościowe, poświęcone konkretnym członkom drużyny. Jak się okazuje, nie będą one jednak mieć wielkiego wpływu na zakończenie – to tylko jedna z wielu pobocznych aktywności, a w przerwach od głównego wątku, gracze będą mogli zająć się również eksploracją oraz odkrywaniem przeszłości rodziny Ryder, której reprezentantem będzie nasz awatar. Na koniec warto odnotować, że Mass Effect 2 oraz Mass Effect 3 zostały objęte programem wstecznej kompatybilności na konsoli Xbox One.

Mass Effect: Andromeda od dłuższego czasu działa na wyobraźnię graczy. Nic zatem dziwnego, że Electronic Arts oszczędnie dawkuje kolejne informacje na temat tej produkcji. Na kilka godzin przed rozpoczęciem tegorocznej edycji imprezy N7 Day, strona internetowa sklepu Best Buy ujawniła graczom nowe, konkretne wiadomości – dodatkowo, światło dzienne ujrzał nowy zwiastun, który możecie zobaczyć poniżej:

Tryb multiplayer, zniszczalne środowisko i nie tylko

Zacznijmy od tego, że główny bohater (lub bohaterka) będzie nosić wdzięczne miano Pathfindera – lidera grupy doskonale wyszkolonych żołnierzy, których zadaniem jest badanie nowych światów. Twórcy rysują przed graczami wizję rozpoczęcia nowego rozdziału w historii ludzkości, której przetrwanie ma zależeć od podjętych przez nich decyzji. Galaktyka Andromedy opisywana jest jako niebezpieczne, tajemnicze miejsce, a naszym nadrzędnym celem będzie znalezienie w niej schronienia, stanowiącego nowy dom dla byłych Ziemian. Podobnie jak miało to miejsce wcześniej, nie będziemy sami – do boju poprowadzimy drużynę zupełnie nowych śmiałków, którzy szybko wplątają się w kolejną, galaktyczną intrygę.

Wśród zaimplementowanych w grze nowości wymienia się podatne na uszkodzenia środowisko, co jest zasługą oparcia gry na stworzonej przez DICE technologii Frostbite. Ponadto, gracze będą mogli zrobić użytek z plecaków odrzutowych, zapewniających możliwość skoków na duże odległości – deweloperzy chwalą się, że dzięki temu projekty lokacji nabrały nowego, wertykalnego wymiaru. Fani powinni również ucieszyć się na wieść, że całkowicie nowemu arsenałowi i wachlarzowi zdolności bojowych będzie towarzyszyć nowe, rozbudowane drzewko umiejętności – rozwój awatara ma zależeć wyłącznie od indywidualnych preferencji gracza. Na koniec, wisienka na torcie i aspekt, o którym plotkowało się już jakiś czas temu – Mass Effect: Andromeda zostało opracowane z myślą zarówno o samotnikach, jak i o miłośnikach wieloosobowej rozgrywki. W grze pojawi się bowiem tryb multiplayer, przeznaczony dla maksymalnie czterech graczy.

Możemy także zapoznać się z okładkami, jakie ozdobią pudełka z grą – podczas gdy wersje na PlayStation 4 oraz Xboksa One wyglądają identycznie…

Mass Effect: Andromeda – nowy zwiastun i informacje o grze [AKTUALIZACJA: Kolejna dawka wiadomości] - ilustracja #3

…edycja na komputery osobiste prezentuje się nieco inaczej:

Mass Effect: Andromeda – nowy zwiastun i informacje o grze [AKTUALIZACJA: Kolejna dawka wiadomości] - ilustracja #4

Uwagę zwraca przede wszystkim informacja, wedle której pecetowi gracze nie znajdą w pudełku płyty – staną więc przed koniecznością pobrania całej zawartości z Internetu.

Gra będzie dostępna w czterech edycjach: Standardowej (kosztującej około 199 zł na PC i około 240 zł na konsolach), Deluxe Edition (wycenionej na 299 zł w wersji na PC), Super Deluxe Edition (kosztującej na PC 319 zł) oraz najdroższej, za którą zapłacimy 199 dolarów (w przeliczeniu na złotówki, przyjdzie nam wyłożyć około 800 zł), czyli Collector’s Edition. Główny element tej ostatniej ma stanowić zdalnie sterowana replika pojazdu Nomad ND1.

W pełni funkcjonalna, zdalnie sterowana replika pojazdu Nomad ND1 w całej okazałości. - Mass Effect: Andromeda – nowy zwiastun i informacje o grze [AKTUALIZACJA: Kolejna dawka wiadomości] - wiadomość - 2016-11-08
W pełni funkcjonalna, zdalnie sterowana replika pojazdu Nomad ND1 w całej okazałości.

Pojazd będziemy kontrolować przy użyciu smartfona lub tabletu, a zaopatrzono go zarówno w kamerę, jak i w pełni funkcjalne oświetlenie. Całość będzie działać w oparciu o baterię, którą naładujemy przy użyciu standardowego kabla USB. Warto jednak odnotować, że w zestawie nie znajdzie się sama gra - zamiast tego, gracze będą musieli zadowolić się ekskluzywnym, widocznym na poniższym obrazku steelbookiem.

Edycje kolekcjonerskie bez samych gier na dobre wpisały się w branżowy krajobraz. - Mass Effect: Andromeda – nowy zwiastun i informacje o grze [AKTUALIZACJA: Kolejna dawka wiadomości] - wiadomość - 2016-11-08
Edycje kolekcjonerskie bez samych gier na dobre wpisały się w branżowy krajobraz.

Jak Wam się podobają powyższe rewelacje? Czujecie się zachęceni do odwiedzenia nowego, odległego świata? Warto nadmienić, że zapowiadana na przyszły rok premiera gry, może ulec opóźnieniu, o czym informowaliśmy przed kilkoma dniami. Pracownicy studia BioWare Montreal poważnie podchodzą do sprawy i nie omieszkają wykorzystać dodatkowego czasu, by wprowadzić niezbędne szlify – wszak zaciągnięty u graczy kredyt zaufania należy spłacić.